Když přijde řeč na capri kalhoty, málokdo si nevybaví miláčka teenagerů padesátých let, překrásnou Audrey Hepburn? Její účes, černý rolák a capri kalhoty s balerínkami byly nesčetněkrát napodobovány. Málokdo ví, že tento look jí vymyslel módní návrhář a umělec rakouského původu Rudi Gernreich.

Další úspěšnou nositelkou těchto šik kalhot byla neméně slavná Brigitte Bardot. Přidala k nim přiléhavý trikot, široký pásek a její styl se stal hitem. Stajně jako Audrey Hepburn působila mladším dojmem než ostatní herečky, a tak se stala idolem, který dospívající dívky často kopírovaly.

Capri kalhoty s oblibou nosila i módní ikona (jak bychom to dnes nazvali) šedesátých let Jacqueline Kennedy. Ta je zase kombinovala s decentním twinsetem, šátkem a obligátními černými brýlemi.

A capri kalhoty žijí i dnes a chtě nechtě nám stále připomínají ženský šarm a nostalgii filmových hvězd. Nesluší jen hubenkám, jak by se mohlo zdát, ale mohou si je dovolit i ženy s bujnějšími křivkami.

Posuďte samy.Já vím, budete trochu pichlavě komentovat, kdeže jsou ty bujnější křivky, ale věřte, macatější ani v Marině Rinaldi (móda pro plnoštíhlé) neměli.

Tak obraťme list a zmiňme se ještě o mladších sestřičkách capri kalhot, o „tříčtvrťácích". Ty na ulicích potkáváme ještě častěji. Mezi ženami, ale i návrháři jsou oblíbené, a tak se drží na výsluní už pár let. Jsou takovým milosrdným kompromisem mezi šortkami a dlouhými kalhotami. Neodhalují tolik, co šortky, a přitom v nich není takové horko jako v dlouhých kalhotách.

A co vy, milé ženy-in, nosíte capri nebo tříčtvrťáky?
Které radši?
Které vám připadají slušivější?