obrazek.jpg
Foto: Alena Kolaříková

Italský recept na klasické caprese je jednoduchý a stojí na kvalitních surovinách. Nešetřete a kupte pravou italskou mozzarellu, šťavnatá a voňavá červená rajčata (možná je máte na zahradě), čerstvou bazalku utrhněte z květináče. Tak málo stačí k dokonalému chuťovému požitku.

Nejlepší doba pro caprese je léto. Když dozrávají rajčata. Hodí se výborně jako lehký letní oběd nebo jako zajímavá a chutná příloha ke grilování. Osvěží vás a vůni, která z talíře hlavně díky bazalce a zralým rajčatům vychází, si zamilujete.

Co k tomu pravému caprese potřebujete?

rajčata - používejte zralé kousky, které voní už z dálky. Velká rajčata se hodí na krájení, malá cherry rajčátka zase na napichování, spolu s třešinkami mini mozzarelly.

mozzarella - do pravého italského receptu patří buvolí mozzarella. Je chuťově zajímavější než ta, kterou seženete běžně v supermarketech. Pátrejte a navštivte třeba malý sýrový krámek nebo obchod s delikatesami. Když nenajdete, použijte mozzarellu z mléka kravího. Některé jsou opravdu chutné.

bazalka - ideálně domácí, ze zahrádky nebo z květináče za oknem. Ale rozhodně čerstvá, ne sušená.

olivový olej - extra virgin samozřejmě. Čím kvalitnější, tím lepší.

sůl a pepř

nejrůznější dobroty - balzamikové perly, perly z olivového oleje, bazalkový prach. Prostě různé srandičky, které dnes seženete ve specializovaných obchodech.

A jak na to?

Není to složité. Pracujete s čerstvými surovinami, které potřebujete jen hezky naaranžovat na talíř. Způsobů je hodně. Já mám ráda tu nejrychlejší variantu. Na plátky nakrájená rajčata naskládám na talíř, zakápnu olivovým olejem, osolím a pokladu natrhanou nebo nakrájenou mozzarellou a bazalkou.

Můžete si pohrát a plátky mozzarelly prokládat na talíři s plátky rajčat.

Dobrou chuť přeje Elly.

Když budete mít chuť vyzkoušet něco zajímavého, zkuste grilované caprese. Inspirovali jsme se klasikou, ale využili perfektní chuti grilovaných rajčat.

3.jpgFoto: Alena Kolaříková

rajcata.jpgFoto: Josef Vratislav Drábek