caprese

Italský recept na klasické caprese je jednoduchý a stojí na kvalitních surovinách. Kupte pravou italskou mozzarellu, šťavnatá a voňavá červená rajčata, čerstvou bazalku utrhněte z květináče. Tak málo stačí k dokonalému chuťovému požitku.

Právě teď začíná pro caprese ideální doba. Hodí se výborně jako lehký letní oběd nebo jako zajímavá a chutná příloha ke grilování. Osvěží vás a vůni, která z talíře hlavně díky bazalce a zralým rajčatům vychází, si zamilujete.

Co k tomu pravému caprese potřebujete?

  • rajčata - používejte zralé kousky, které voní už z dálky. Velká rajčata se hodí na krájení, malá cherry rajčátka zase na napichování, spolu s třešinkami mini mozzarelly.
  • mozzarella - do pravého italského receptu patří buvolí mozzarella. Je chuťově zajímavější než ta, kterou seženete běžně v supermarketech. Pátrejte a navštivte třeba malý sýrový krámek nebo obchod s delikatesami. Když nenajdete, použijte mozzarellu z mléka kravího. Některé jsou opravdu chutné.
  • bazalka - ideálně domácí, ze zahrádky nebo z květináče za oknem. Ale rozhodně čerstvá, ne sušená.
  • olivový olej - extra virgin samozřejmě. Čím kvalitnější, tím lepší.
  • sůl a pepř

italské capreseNení to složité. Pracujete s čerstvými surovinami, které potřebujete jen hezky naaranžovat na talíř. Způsobů je hodně. Já mám ráda tu nejrychlejší variantu. Na plátky nakrájená rajčata naskládám na talíř, zakápnu olivovým olejem, osolím a pokladu natrhanou nebo nakrájenou mozzarellou a bazalkou.

Můžete si pohrát a plátky mozzarelly prokládat na talíři s plátky rajčat.

Zajímavou variantou může být celé rajče, ve kterém jsou pouze zářezy, do kterých jsou vložené plátky mozzarelly. To celé je kromě čerstvé bazalky ještě dochucené bazalkovým pestem.

Nápad, který se mi zalíbil na první pohled a chystám se ho o víkendu vyzkoušet, je opět jednoduchý. Křupavá bageta nebo chléb z grilu, na který stačí položit plátky mozzarelly. Ta se na horkém pečivu rozpustí. Nahoru patří tenké plátky rajčat. Ještě posypat bazalkou a chutná svačina je na stole.

caprese na chlebu

zdroj: www.twopeasandtheirpod.com

Varianta, která u nás doma zabodovala, byly caprese jednohubky. Na párátka nebo jiná party napichovátka, nabodnete cherry rajče, mozzarellu, kterou můžete lehce oválet v kořeněném olivovém oleji. Mezi tyto dvě základní suroviny dejte lístek bazalky. Hotovo. Společnost nepotřebuje příbory a jen mlsá.

caprese

zdroj: receitaereceitas.com.br

Tepelně upravené caprese najdete na oblíbené italské pizze, pochutnáte si určitě i na caprese těstovinách. Já jsem byla nadšená z grilované varianty, kterou jsem si vymyslela na jednu z prvních letošních grilovaček.

grilované caprese

Recept najdete v našem archivu: Grilované caprese.

Máte rádi jednoduchá jídla jako caprese? Oblíbili jste si ještě jinou variantu tohoto skvělého italského pokrmu?

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama