caprese

Italský recept na klasické caprese je jednoduchý a stojí na kvalitních surovinách. Kupte pravou italskou mozzarellu, šťavnatá a voňavá červená rajčata, čerstvou bazalku utrhněte z květináče. Tak málo stačí k dokonalému chuťovému požitku.

Právě teď začíná pro caprese ideální doba. Hodí se výborně jako lehký letní oběd nebo jako zajímavá a chutná příloha ke grilování. Osvěží vás a vůni, která z talíře hlavně díky bazalce a zralým rajčatům vychází, si zamilujete.

Co k tomu pravému caprese potřebujete?

  • rajčata - používejte zralé kousky, které voní už z dálky. Velká rajčata se hodí na krájení, malá cherry rajčátka zase na napichování, spolu s třešinkami mini mozzarelly.
  • mozzarella - do pravého italského receptu patří buvolí mozzarella. Je chuťově zajímavější než ta, kterou seženete běžně v supermarketech. Pátrejte a navštivte třeba malý sýrový krámek nebo obchod s delikatesami. Když nenajdete, použijte mozzarellu z mléka kravího. Některé jsou opravdu chutné.
  • bazalka - ideálně domácí, ze zahrádky nebo z květináče za oknem. Ale rozhodně čerstvá, ne sušená.
  • olivový olej - extra virgin samozřejmě. Čím kvalitnější, tím lepší.
  • sůl a pepř

italské caprese

Není to složité. Pracujete s čerstvými surovinami, které potřebujete jen hezky naaranžovat na talíř. Způsobů je hodně. Já mám ráda tu nejrychlejší variantu. Na plátky nakrájená rajčata naskládám na talíř, zakápnu olivovým olejem, osolím a pokladu natrhanou nebo nakrájenou mozzarellou a bazalkou.

Můžete si pohrát a plátky mozzarelly prokládat na talíři s plátky rajčat.

caprese

zdroj: www.theguardian.com

Zajímavou variantou může být celé rajče, ve kterém jsou pouze zářezy, do kterých jsou vložené plátky mozzarelly. To celé je kromě čerstvé bazalky ještě dochucené bazalkovým pestem.

caprese

zdroj: www.mykitchentweets.com

Nápad, který se mi zalíbil na první pohled a chystám se ho o víkendu vyzkoušet, je opět jednoduchý. Křupavá bageta nebo chléb z grilu, na který stačí položit plátky mozzarelly. Ta se na horkém pečivu rozpustí. Nahoru patří tenké plátky rajčat. Ještě posypat bazalkou a chutná svačina je na stole.

caprese na chlebu

zdroj: www.twopeasandtheirpod.com

Varianta, která u nás doma zabodovala, byly caprese jednohubky. Na párátka nebo jiná party napichovátka, nabodnete cherry rajče, mozzarellu, kterou můžete lehce oválet v kořeněném olivovém oleji. Mezi tyto dvě základní suroviny dejte lístek bazalky. Hotovo. Společnost nepotřebuje příbory a jen mlsá.

caprese

zdroj: receitaereceitas.com.br

Tepelně upravené caprese najdete na oblíbené italské pizze, pochutnáte si určitě i na caprese těstovinách. Já jsem byla nadšená z grilované varianty, kterou jsem si vymyslela na jednu z prvních letošních grilovaček.

grilované caprese

Recept najdete v našem archivu: Grilované caprese.

Máte rádi jednoduchá jídla jako caprese? Oblíbili jste si ještě jinou variantu tohoto skvělého italského pokrmu?

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama