S dobrou náladou jde vždy všechno lépe. Ale ve shonu a stresech všedního dne se často dobrá nálada vytrácí. Jak ji získat?

Jeden ze zaručených receptů, který doporučují psychologové, zní: udělejte si každý den alespoň malou radost. Takovou drobnou radostí je pro většinu z nás voňavý šálek kávy.

Vůně kávy nám otevírá den a čas si na ni uděláme i při práci, kdy bystří naši mysl a zlepšuje pozornost. Dobrá káva je i korunou dobrého oběda a skvěle uvolní atmosféru při důležitých pracovních jednáních.
Vůně dobré kávy je také vůní slunných a teplých dní. Sluníčko nás doslova vytahuje před kavárny stolky a židle. Kdo by odolal a neposeděl alespoň malou chvilku, když báječné aroma zavadí o jeho nos? Mezi všemi vůněmi kávy je jedna, o které se dá říci, že je sladká. Je to vůně kávy cappuccino, jednoho z darů požehnané země milovníků života Itálie.

Tradiční cappuccino je nápoj připravený z espressa, ozdobený zpěněným mlékem nebo smetanou. Teprve později fantazie kavárníků a mlsné jazýčky jejich zákazníků ho vylepšily trochou skořice nebo čokolády. A s dobrou náladou vymysleli jeho název. Našlehaná čepička horkého mléka jim připomínala oděv mnichů řádu kapucínů – a název pro tuto lahodnou kávu byl na světě.
Za skvělým cappuccinem však už dávno nemusíte jezdit do vyhlášených italských kaváren, vynikající cappuccino si můžete připravit i doma. Nemusíte si přitom pořizovat drahý přístroj k přípravě espressa a dokonce se ani starat o to, zda máte v ledničce stále zásobu mléka nebo smetany. Stačí pouze mít Jacobs Cappuccino a voňavý šálek kávy s nadýchanou pěnou připravíte během chvilky. Jacobs Cappuccina jsou prvotřídní kávové speciality s nezaměnitelným aroma, které přinese do vašeho domova kousek pohody. Vychutnat si je můžete ve čtyřech příchutích. Klasické cappuccino, výtečné čokoládové, vanilkové či jako originální irský krém.

K dostání jsou ve 100g sáčcích za doporučenou cenu 21,90 Kč.

Nalákali jsme vás tak, že vaše chuťové buňky již hoří nedočkavostí, až cappuccino vyzkoušíte? Správně. Jste-li navíc soutěživí, může deset z vás právě teď vyhrát voňavý balíček od firmy Jacobs. Směle do toho ZDE