Nebojte se, jste stále na Ženě-in a nemluvíme na vás exotickou řečí. Ale zkuste si tipnout, čeho se to týká.
No jasně, jsme v příloze o hubnutí, tak mě napadlo, že bychom si mohly rozšířit svoje obzory ze světa fitness. Proč se koukat jen na upocené chlapy v posilovnách, trápit nudným joggingem nebo hopsat ve stále stejném rytmu aerobiku, když můžeme omrknout mnohem zajímavější a estetičtější pohybové aktivity.
Až o nich někdy uslyšíte, a nebude to jistě dlouho trvat, budete alespoň v obraze.

Na zmíněnou capoeiru si budeme muset v našich končinách asi nějaký čas počkat. Ale jen tak pro zajímavost. Capoeira je původně bojové umění provozované brazilskými mafiemi. Když byl boj a trénink sebeobrany zakázány, začala být maskována jako tanec a probíhala beze zbraní a tělesného kontaktu. Dnes se ve světě trénuje v podobě akrobatického tance. Její zvládnutí je však velmi náročné a vyžaduje obrovskou trpělivost.

Tae-bo.
Už složený název napovídá, že to bude nějaký kříženec. Jedná se o cvičení kombinující prvky taekwon-da, boxu, karate a aerobiku při výrazné rytmické hudbě. Posiluje a zpevňuje téměř celé tělo a hodí se prý pro kohokoliv, kdo chce zvýšit svou fyzickou zdatnost bez ohledu na věk a pohybové dovednosti. Prostě cvičíte tak rychle, jak dokážete.
Nic pro vás? Příliš akční?

Zkusme Overball.
O tom už jste možná slyšely. Je to velmi jednoduchá a účinná metoda, založená na pomalých, nenáročných pohybech, které uvolňují namáhanou páteř, napínají zkrácené a posilují podpůrné svaly. Jako cvičební pomůcka se využívá malý nafukovací míč.
Hodí se pro toho, kdo od sportovní aktivity očekává maximální efektivitu při minimálně vynaložené energii.

Kdo má energie na rozdávání a overball by ho neuspokojil, mohl by vyzkoušet některé sporty vycházející z tance.
Pro divošky se smyslem pro rytmus by se možná hodil Afrodance.
Vychází z tance afrických domorodců (jak jinak, když je to afrodance, že), je založen na izolovaných pohybech těla zejména hlavy, trupu a pánve. Jde o jakousi houpavou chůzi v kruhu za doprovodu afrických bubnů.

Jestli je vám i afrodance málo, přitvrdíme a jdeme na Jazzdance.
To už je sport pro pokročilé.
Základ jazzdance tvoří rytmické, uvolněné nebo naopak extrémně dynamické pohyby jednotlivých částí těla. Různé posuvy a rotace hrudníku, ramen, pánve a hlavy. Prostřednictvím lekcí jazzdance se naučíte cítit rytmus, získáte větší pohyblivos, budete lépe ovládat své tělo a skvěle se odreagujete.

Kaluže potu nejsou nic pro vás?
Co takhle Jogalates?
Spojení toho nejlepšího z jógy a dalších východních cvičení vám vytvaruje postavu, zlepší fyzickou i duševní kondici, přinese novou vitalitu a odbourá stres. Co si přát víc?

A na závěr něco pro zábavu - Core-training.
Tato kanadská fitness metoda se točí kolem disku, který se pohybuje ve směrech vpřed, vzad a ze strany na stranu. Trénuje rovnováhu, držení těla, koordinaci a sílu. Výsledkem nejsou jen pevné svaly, dokonale tvarovaná postava, ale i úbytek tukových zásob, protože se jedná o cvičení nejen zábavné, ale zároveň i aerobně velmi aktivní.

Tak to bych si třeba vybrala já.
A co vy?