Tři čtvrtiny žen minimálně jednou za život postihne zánět vaginální sliznice, který bývá způsoben kvasinkami. Více než polovina těchto žen trpí mykózami opakovaně. K obnovení přirozené rovnováhy a celkové obranyschopnosti organizmu přispívají imunomodulační přípravky, obsahující neškodné části kvasinek a bakterií, které tyto poševní infekce způsobují. Účinnost originálního českého imunomodulačního přípravku CANDIVAC potvrdila provedená studie realizovaná na vzorku 68 českých žen.

CANDIVAC

Vulvovaginitidy - nejčastější důvod návštěvy gynekologa

Vulvovaginitidy (záněty zevních rodidel a/nebo pochvy) patří mezi nejčastější gynekologická onemocnění, přičemž jejich nebezpečí spočívá v přechodu infekce do močových cest či hrdla děložního. Vaginální mykóza (kandidóza) je infekční onemocnění, které je způsobeno jednobuněčnými houbovými mikroorganizmy. Nejčastějším původcem těchto infekcí jsou pak kvasinky rodu Candida (v 90 % případů se jedná o druh Candida abicans). Vaginální mykózy (kandidózy) se projevují bílým (někdy až hrudkovitým) a svědivým výtokem z pochvy a postihují ženy nejčastěji ve fertilním věku. Zevní genitál pak bývá zarudlý, oteklý, s bělavými povlaky mezi stydkými pysky. Kandidózy se objevují v akutní, recidivující a chronické formě. Zejména u recidivující a chronické formy je pak důležitá doplňková terapie.

Možnosti léčby a doplňkové terapie

CANDIVACU akutních forem probíhá léčba zásadně lokálně a to prostřednictvím vaginálních čípků, krémů či tablet v tzv. krátkém schématu. V případě recidivujících či chronických forem kandidóz je užívána léčba v tzv. dlouhém schématu, přičemž je nutná dostatečně vysoká koncentrace aktivní látky s podporou doplňkové terapie. Přední český odborník v oblasti léčby vaginálního diskomfortu doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc. říká: „Doplňková terapie u recidiv chronických forem spočívá v podávání autovakcíny z vlastního kmene nebo specifické vakcíny CANDIVAC v kapslích. Tato terapie prokázala podporu buněčné imunity a prodloužení bezpříznakového klidového období mezi jednotlivými atakami nepříjemného onemocnění.“

Důležitost stimulace imunity při řešení intimních problémů

Jedním ze způsobů jak zvýšit celkovou obranyschopnost organismu i vaginálního prostředí je ovlivnění imunitních mechanismů prostřednictvím imunomodulačních přípravků. Originálním českým přípravkem určeným ke zvýšení nespecifické imunity je přípravek CANDIVAC, který byl vyvinutý ve spolupráci s odborníky Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. „CANDIVAC je patentovaný přípravek obsahující unikátní kombinaci vysoce přečištěných neškodných částí mikroorganismů ze 4 originálních, patentovaných kmenů kvasinek a bakterií, které se nejčastěji na vzniku poševních infekcí podílejí. Přípravek CANDIVAC příznivě ovlivňuje imunitní systém a napomáhá zvyšování obranyschopnosti organizmu, zvláště vaginální sliznice,“ vysvětluje doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc.

Klinická studie CANDIVAC s prokázanými účinky

Klinická studie byla provedena u 68 netěhotných žen ve věku 18 - 45 let, u nichž se za posledních 12 měsíců nejméně čtyřikrát objevila vulvovaginální mykóza. Do této klinické studie nebyly zařazeny chronicky nemocné ženy, ženy s akutní poševní infekcí nebo ženy s BMI vyšším než 30. Těchto 68 žen, které podstoupily jak vstupní vyšetření, tak i vyšetření po 6, 9 a 12 měsících, užívalo 1 kapsli CANDIVAC deset dnů v měsíci na lačno po dobu 6 měsíců, tj. celkem 2 balení přípravku CANDIVAC.

CANDIVAC

       Celkový stav onemocnění                                                         Výsledky vyšetření

(součet vyšší než 5 je akutní zánět a nelze zařadit do studie)

  Není Mírný Silný Velmi silný   Vyšetření Celkový stav onemocnění
Výtok 0 1 2 3   Vstupní 2,4
Svědění 0 1 2 3   Po 6 měsících 0,7
Pálení 0 1 2 3   Po 9 měsících 0,9
            Po 12 měsících 1,4

                                                                               Výsledky vyšetření

Vyšetření Pozitivní kultivace kvasinek   Vyšetření Počet recidiv onemocnění
Vstupní 55,9 %   celkem 1x 2x vícekrát
Po 6 měsících 36,8 %   Po 6 měsících 10 (14,7 %) 9 1 0
Po 9 měsících 36,8 %   Po 9 měsících 16 (23,6 %) 11 4 1
Po 12 měsících 39,7 %   Po 12 měsících 21 (30,8 %) 12 6 3

Doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc. hodnotí provedenou studii následovně: „Výsledkem užívání imunomodulačního přípravku CANDIVAC v rámci realizované studie byl velmi významný pokles recidiv vulvovaginální kandidózy, přičemž nebyl prokázán častější výskyt opakovaných onemocnění u uživatelek hormonální antikoncepce.“

CANDIVAC - intimní problémy pod kontrolou

CANDIVACDoplněk stravy CANDIVAC je volně prodejný bez lékařského předpisu. Na rozdíl od jiných přípravků, které je nutné užívat s často nekomfortními aplikátory, je k dispozici ve formě kapslí, které se polykají a zapíjejí tekutinou. Jedno balení obsahuje dávku na tři měsíce a je možné jej užívat společně s antimykotiky. CANDIVAC se užívá podle následujícího schématu: 1 kapsle denně, nejlépe nalačno po dobu 10 dní, poté 20 dní vynechat a opět užívat 1 kapsli denně po dobu 10 dní, následně opět 20 dní vynechat a opět užívat 1 kapsli denně po dobu 10 dní.
Po ukončení tohoto základního tříměsíčního cyklu užívání přípravku CANDIVAC® je možno kúru po opětovné 20 denní přestávce podle stejného schématu podávání zopakovat. Pro docílení dlouhodobějšího efektu lze přípravek užívat i vícekrát ročně.
Ke zvyšování nespecifické imunity jej vhodný jak pro ženy, tak pro muže. Doporučená cena přípravku CANDIVAC, který je dostupný v lékárnách, je 349 Kč. Více informací je dále k dispozici na www.candivac.cz.

Více na www.candivac.cz

Reklama