Víte, co dělají vaše děti po večerech? Sledují na internetu více či méně známé youtubery.

YouTuberům se někdy říká vloggeři. Slovo Vlogging pochází z kombinace slova video a bloggování. Neboli mluvit přímo na kameru na dané téma. Svá videa vkládájí YouTubeři zdarma na YouTube, a tím vytváří jeho zajímavý obsah, proto se jim říká YouTubeři. Témata jejich videí jsou rozmanitá: hovoří o životním stylu, módě, vědě, literatuře, hudbě, hraní her nebo přehrávají komediální scénky. Důležitým prvkem je autentičnost. YouTuber nemusí být odborníkem na dané téma, ale musí být osobností, se kterou se publikum ztotožní. Ti nejúspěšnější z nich patří mezi celebrity showbusinessu na celém světě.

youtube

YouTubeři jsou oceňováni nejenom za nápad, ale musí být také zruční kameramani, střihači, zvukaři či osvětlovači.To vše musí zvládnout, aby byli úspěšní. Výroba videa je časově náročný koníček, který se ale pro ty nejúspěšnější může změnit i v budoucí povolání.

Zajímá se váš potomek o bloggování či vloggování? Pokud ano a nechce se mu na klasický tabor, zkuste mu nabídnout alternativu v podobě tábora pro youtubery. Uvidíte, že ho zaujmete!

Účastníci campu se setkají s nejlepšími českými YouTubery, získají od nich cenné zkušenosti, naučí se pracovat se střihem videa a nasvítit „filmové studio“ (většinou se jedná o obyvácí pokoje nebo dětské pokoje). Zároveň budou infomováni, že pohybovat se po internetu má svá bezpečnostní pravidla, aby uměly lépe čelit různým nebezpečím.

youtube

Na závěr campu bude slavnostní zakončení s prezentací zajímavých prací.

Více zde www.campyoutuberu.cz

Reklama