mdd-1.jpg
Foto: Profimedia

Princezna Kate v neděli na velikonoční návštěvu kostela oblékla klasiku, která je jí vlastní – modrý kabát od své oblíbené návrhářky Catherine Walker, který už dříve vynesla na Commonwealth Service v březnu 2022. Sladila ho s modrým psaníčkem, safírovými náušnicemi a kloboučkem od Lock & Co. Do modré oblékla i své tři děti. Stejnou barvu vynesli ale také král Charles a jeho žena Camilla.

Králova choť smíchala námořnickou modrou se světlejším odstínem v barvě chrpy. Šaty, které oblékla na bohoslužbu, pocházejí z dílny Anny Valentine a kolem výstřihu a na rukávech byly zdobené detailní výšivkou. K nim zvolila i modré doplňky a klobouk značky Philip Treacy. Nelze si nevšimnout, že Camilla nosí modrou barvu v poslední době velice často. Od doby, kdy bylo oznámeno, že bude po korunovaci nazývána jako „královna“, nikoliv „královna choť“, snad ani jinou neoblékla.

Čtěte také: Peplum styl je opět na vzestupu: Oblékla ho princezna Kate, o týden dříve i Eva Pavlová

FotortJet-1-.jpg
Foto: Profimedia

Modrá barva je již dlouho spojována s královskou rodinou a představuje autoritu, důvěru a sebevědomí. Zároveň může signalizovat mír a klid před korunovací, která se bude konat příští měsíc. Zdá se tedy, že rozhodnutí odít se zrovna do ní bylo symbolické.

Velikonoční bohoslužba byla navíc první od smrti královny Alžběty II., která zesnula loni v září. I to mohlo být jedním z důvodů, proč celá rodina oblékla právě modrou. Panovnice měla velkou zálibu v barvách a často při zvláštních příležitostech nosila zářivé odstíny modré, někdy i během Velikonoc.

Také jsme psali: Nejoblíbenější kabelky princezny Kate. Jednu značku nosila často i Diana

profimedia-0768196304.jpg
Foto: Profimedia

Fakt, že všichni oblékli stejnou barvu, je v rozporu s prohlášením Meghan Markle v dokumentu Netflixu, který natočila se svým manželem Harrym. V něm tvrdí, že ženy v rodině nesměly během veřejných akcí současně nosit stejnou barvu jako panovnice, ale ani jako další ze starších členů rodiny. „Většinu času, co jsem byla ve Spojeném království, jsem jen zřídka nosila barvy,“ řekla. Toto pravidlo už ale nemusí platit nyní za vlády Charlese.

Outfity královské rodiny byly každopádně jako vždy perfektní. Jedna věc však vyčnívala a vzbudila diskuse u fanoušků královské rodiny. Ti upírali oči na rudé nehty princezny Kate. Podle královské etikety se umělé nehty ani pestrobarevné nehty údajně nehodí na veřejná vystoupení. Fanoušci byli tedy značně překvapeni, když viděli tento druh „odvážné“ manikúry. Možná jde o další ústupek nového krále, který na těchto pravidlech tolik nelpí.

Čtěte také: Krabí sandály, boty, které se vrací do módy a v létě by neměly chybět ve vašem botníku

profimedia-0768277140.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Hello, Daily Mail, People, Instagram královské rodiny