profimedia-0722035452.jpg
Foto: Profimedia

Pětasedmdesátiletá Camilla si připnula na šaty svou brož diamantového bodláku, když se zúčastnila bohoslužby po boku svého manžela, nového krále Charlese III. Brož byla původně jedním z nejoblíbenějších kousků královny matky a při formálních návštěvách si ji často připínala na klobouk. Klenot byl později předán královně, když její matka v roce 2002 zemřela, a ta jej poté darovala Camille.

Není známo, kdy byla brož Camille zapůjčena, ale vévodkyně ji veřejně vynesla až v roce 2015. Jde o poměrně vzácný kousek a není tedy na veřejnosti vidět příliš často.

Camilla na sobě na bohoslužbě měla kabátové šaty, klobouk zdobený peřím, koženou kabelku a boty na středním podpatku. Stejné šaty měla už dříve na pohřbu vévody z Edinburghu. Mezi její další doplňky patřil náhrdelník z perel, dar od jejího manžela krále Charlese.

Nošení perel je při smutečních událostech v královské rodině tradicí. Často se jim říká „smuteční šperk“. Tradice nošení perel při těchto příležitostech sahá až do doby královny Viktorie a pokračuje již mnoho let. Ženy z královských rodin perly nosí vždy, když se účastní pohřbů. Královnu Alžbětu jsme mohli s perlami spatřit na pohřbech princezny Diany, princezny Margaret, jejího otce i chotě prince Philipa.

profimedia-0722092481.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: The Telegraph, People, Hello!

Reklama