I když je pravdou, že po druhém porodu, kdy jsem trpěla učebnicovou laktační psychózou a nikdo mi je tehdy nenabídl, bych asi jejich pomoc uvítala.

Co si budeme povídat, pro mnohé je podzimní čas tím, kdy se mohou různé podobné potíže aktivovat, bavila jsem se o tom se svou kamarádkou - léčitelkou a ta mi na to řekla: Chápu, že spousta lidí na podzim upadá, ale já bych asi nejdřív zkusila vyladit čakry, než začnu cokoliv užívat.
5bb492e7e2592obrazek.jpg

O čakrách již bylo řečeno mnohé, i o souvislostech s jejich léčením či harmonizací. Čakry jsou energetická centra a tvoří součást našeho vnitřního duchovního těla. Podle léčitelů a psychotroniků jsou popisovány jako duhové trychtýřovité víry, které posilují auru, což je energetické pole kolem nás, jenž přijímá a přenáší životní sílu mezi námi a okolním světem.

Co se tedy děje s našimi čakrami, nejsou-li vyrovnané?

Co cítíme a vnímáme celou svou bytostí, pokud nefunguje tak, jak by měla?

5bb49164c8aafobrazek.jpg1. Čakra - základní, je-li v nepořádku, máme oslabené veškeré instinkty, na nepříjemné situace reagujeme útěkem, útokem - cítíme přílišný a leckdy nezvladatelný strach. Hněváme se, jsme podráždění, zasekáváme se v rutině či smutku z minulosti.

5bb4917544403obrazek.jpg2. Čakra - sakrální, pochybujeme o své vlastní hodnotě, příliš se spoléháme na autoritu a necháváme s sebou vláčet, objevuje se závislost na jídle, snadno podléháme stresu, který nás ovládá.

5bb4918279dd6obrazek.jpg3. Čakra - solar plexus, pokud nám nefunguje toto energetické centrum či je zablokované, podléháme pocitu, že je člověk vydán na milost osudu, vzdáváme se, jsme neklidní, nerozhodní, máme sklony k workholismu a jsme posedlí úspěchem, objevuje se i kompulzivní chování.

5bb4919149607obrazek.jpg4. Čakra - srdeční, je-li nevyrovnaná, trpíme přehnanými emocionálními výbuchy, jsme přecitlivělí, majetničtí, žárliví, objevuje se u nás alergie na rostliny a zvířata, trpíme záchvaty paniky.

5bb4919ebc3d6obrazek.jpg5. Čakra - krční, nefunguje-li nám správně, máme poruchy komunikace, ztrácíme hlas nebo se zakoktáváme, ve stresových situacích holdujeme sprosté, neslušné mluvě, jsme nečestní, vytváříme si iluze, jsme jízliví, trpíme zkostnatělými myšlenkami a předsudky.

5bb491ad928e2obrazek.jpg6. Čakra - čelní nebo také třetí oko, pokud je dysfunkční, máme problém přijmout život takový, jaký je, útěk z reality a tendence život jen snít. Objevují se bolesti hlavy a neschopnost vyrovnat se s tlaky moderního života.

5bb491bc48e2cobrazek.jpg7. Čakra - korunní, je-li problém v tomto energetickém centru, odcizujeme se životu samotnému, trpíme opakovanými nemocemi podobnými chřipce, jsme posedlí dokonalostí a fyzickou krásou vedoucí k neschopnosti ocenit skutečnou lásku a štěstí.

Všichni toužíme po štěstí, lásce a zdraví. Nechápu, proč by to nemohlo být i na podzim? I potíže s funkcí našich vlastních čaker se dají řešit, teď a tady…

Vážení přátelé, hledejte, objevujte, pátrejte a zkoušejte - podzim k našemu životu prostě patří. A proč by tento nemohl být TÍM, kdy jsme se začali starat sami o sebe?