cake pops

Dortová lízátka - cake pops. Dobrota, které jsem naprosto podlehla. Až tak, že jsem si MUSELA koupit přístroj, ve kterém se lízátka pečou. Dobře jsem udělala, lízátka u nás frčí, děti je milují (většinou zmizí ještě jako kuličky, ani z nich lízátka nestihnu vyrobit) a jsou výbornou pochoutkou na každou dětskou oslavu.

Kdy jindy je vyzkoušet, když ne na Den dětí?

Kdo si nechce kupovat přístroj, který se pohybuje okolo sedmi set korun a vypadá jako vaflovač, ten může lízátka péct ve formě. Stojí okolo dvou až tří set korun. Pečení je jednoduché. Vyrobíte těsto a lžičkou ho nanasete do důlků. Přiklopíte horním dílem, aby měly pěkný kulatý tvar, a pečete.

Výborné je přidat dovnitř nějakou náplň. Kousek čokolády, ovoce...

Suroviny

4 vejce
20 dkg cukru krupice
20 dkg hladké mouky
1 prášek do pečiva
1 dcl oleje

potravinářské barvivo
jahoda
kousek čokolády

bílá čokoláda

Postup

Ušleháme pevný bílkový sníh. Žloutky ušleháme do krémovité směsi s cukrem a potom do nich přidáme olej. Smícháme mouku a prášek do pečiva. Všechny části těsta velice opatrně smícháme dohromady.

cake pops

Směs rozdělíme do čtyř misek a každou obarvíme potravinářským barvivem na jinou barvu. Používám gelové barvivo Wilton a k obarvení čtvrtiny směsi stačí namočit do barvy špejli a tím se těsto v misce krásně zabarví.

Do rozehřátého přístroje na cake pops klademe kopečky směsi, můžeme ještě přidat kousek jahody či čokolády. Přiklopíme a pečeme asi čtyři minuty. Vyndáme ven a necháme vychladnout.

Vychladnuté kuličky napíchneme na tyčky, namáčíme v rozehřáté bílé čokoládě (kterou můžeme také obarvit troškou potravinářské barvy), případně ještě sypeme zdobením. Necháme vychladnout - ztuhnout.

Krásný den dětí přeje elly.

Reklama