čajVíte co je čajový strom? Takový název byste ve slovnících hledali stěží. Název čajový strom vznikl v momentě, kdy jsme jednomu z našich kamarádů, milovníku čaje a květin, chtěli udělat radost nevšedním dárkem. Od jeho koníčků, tj. čaje a botaniky, už byl jen krůček k tomuto originálnímu nápadu. Čajový strom ovšem nikde neseženete, a tak jsme se rozhodli udělat jej sami.

Původně jsme si mysleli, že bude příprava zdlouhavá a vytvořit tento originální dárek bude náročné. Ovšem překvapili jsme sami sebe. Ve dvou jsme jej dokázali vytvořit za necelých dvacet minut.

čaj1. Kupte květinu, která bude připomínat stromek nebo keřík, který následně můžete zasadit do zahrádky. My jsme zvolili brslen křídlatý pro jeho ozdobné větvičky, které připomínají křídla.

čaj2. Připravte si ostatní potřebné věci:
- Čaj v sáčcích
- Tavnou pistoli (my jsme zvolili tavnou pistoli Pattex - práce s ní je jednoduchá a bezpečná, bez problémů s ní slepíte širokou škálu materiálů)
- Stužku a nůžky

čaj3. Nastříhejte si kousky stužky, které budou sloužit pro zavěšení čajových sáčků na stromeček. Připravte si tavnou pistoli Pattex. Vložte patronu s lepidlem do tavné pistole a zapojte ji do elektřiny. Počkejte několik minut, než se lepidlo uvnitř pistole zahřeje. Roztavené lepidlo prochází přes hrot, který je teplý, proto je třeba pracovat s pistolí opatrně. Tavná pistole Pattex má ovšem výhodu, její hrot je potažen gumou, a tím riziko popálení klesá na minimum.

čaj4. Nalepte stužky na čajové sáčky. My jsme je lepili do rohu. Lepidlo nanášejte vždy jen na sáček, poté přitiskněte stužku stočenou do smyčky, aby bylo snadné sáček pověsit na stromeček. Stačí pouze kapka lepidla, není třeba nanášet velké množství. Pracujte svižně, lepidlo rychle tuhne.

čaj5. Postupně nalepte stužky na všechny sáčky čaje, kterými chcete stromeček ozdobit.

čaj6. Hotové sáčky rozvěste na stromeček. Náš tip: doporučujeme zvolit alespoň dva různé čaje - na stromečku budou působit hezky a obdarovaný bude mít větší výběr. My jsme vše sladili do hnědé a zelenožluté.

7. A nakonec už jen zbývá obdarovat oslavence.

Více informací naleznete na www.pattex.cz

 

Reklama