Čtenářka Kuty má ráda exotické čaje roztodivných jmen a chutí. Třeba o čaji chutě šampaňského s malinami slyším poprvé v životě. Díky Vám Kuty za dnešní úplně poslední příspěvek k tématu dne.

Tak tedy dobrá, déme si čaj.

Ale jaký, jaký?  Teď dopoledne třeba černý jako noc s citronem a s trošilinkou cukru. Ten mě pohladí, nabudí, donutí mě konečně vylézt z postele a začít den. Tak ted jsem se rozehřála a co dál po snídani, že by ovocný, co takhle divokou višeň, jasně že ne z pytlíku, hezky sypaný aŤ je vidět ty kousky. Ovocný mám za sebou a teď je řada na jahody v šampaňském.

Aby nedošlo k omylu, ne ty jahody v tom šampáňu, ale zelený čaj tohohle jména. Je lahodný, voňavý...aaaach. Skoro bych zapoměla na můj téměř nejoblíbenější čaj je to čaj čajů, tak zvaný čaj císařů PU-ERH. Na jeho chuť si musí vaše chuťové pohárky zvyknout, je zemitá, vůně taková, taková zvláštní. První nálev je téměř červený, silný. Druhý nálev tmavě zlatý, jemnější. A třetí nálev je velejemný, prostě už takový čajíček pro mrňata. Nejraději si ho kupuji ve formě kostiček, je lisovaný a vypadá jako tabulka čokolády. A ještě jsem zapoměla na večerní šálek, jednoznačně meduňka, nejlépe čestvá ze zahrádky. A pak sladké sny...

Takhle nějak by probíhal můj ideální čajový den. Ano čaj je spolu s kávou  na prvním místě mých milovaných životabudičů i uklidňováků. 

Mohla bych ještě něco o čaji napsat, ale nemůžu . Dostala jsem takovou chuť na lahodný šálek že si ho jdu rychle připravit. Tak já běžím Hezký den všem a čajomilkám zvlášť

Kuty


Pomalu končí téma dne : ČAJ

Za chvilku zveřejním, koho dnes odměním!

Reklama