Trend typicky francouzských bister s rodinnou atmosférou se konečně dostal i na Šumavu. Vůbec první takový podnik v této lokalitě se jmenuje Nebespán a kromě té nejlepší kávy, tradičních dezertů a francouzské kuchyně s českou příchutí nabízí také ubytování.

Café Nebespán

Café Nebespán se nachází na náměstí Kašperských Hor v krásné secesní budově z roku 1907. Má typicky francouzský interiér s pravými thonetkami, křesílky, zámeckou pohovkou a krbem. Kávu z biosměsi pražírny Coffee Source tu na legendárním stroji La Marzocco GB5, kterých je jen dvacet v České republice, připravuje zkušená baristka Petra Beránková.

Mix tradičních francouzských, českých, ale i italských dezertů tu peče nadšená cukrářka Jitka Žižková, která své zkušenosti sbírala i u Romana Pauluse, michelinského šéfkuchaře restaurace Radisson Blu v hotelu Alcron. Pro Nebespán však vymýšlí a připravuje i domácí džemy či vynikající vaječný likér – ideální suvenýr ze Šumavy.

Šéfkuchař z Paříže

Nejnovější posilou profesionálního týmu Café Nebespán je francouzský kuchař Cyril Sauvage původem z Paříže. Vaří tu teprve od konce prosince 2013. Do Kašperských Hor přišel z restaurace Le Grat v Bordeaux, jejíž kuchyni vedl šéfkuchař Philippe Gauffre, rovněž oceněný michelinskou hvězdou.

Pro Café Nebespán sestavuje menu plné tradičních francouzských jídel přizpůsobených českým sezónním surovinám. Vaří se tu tedy ze vždy čerstvých potravin, často kupovaných v blízkém Bavorsku, kde jsou především zelenina, ovoce a mléčné výrobky bohužel kvalitnější než ty z Česka. Menu se každý týden obměňuje a nechybí v něm ani malá jídla jako je tradiční quiche nebo grilované sendviče, které můžete zapít několika druhy domácích limonád.

Kurzy pečení i pilates

Café NebespánV Café Nebespán se rozhodně nudit nebudete. Každý týden se tu konají lekce pilates i jógy, cukrářka Jitka pořádá jednou za dva měsíce kurzy pečení, součástí kavárny je i místnost s promítacím plátnem, a půjčují tu například i elektrokola. V pátek 17. ledna odstartovala série šesti gastronomických víkendů nazvaná Tour de France. Každý z těchto víkendů bude patřit jinému koutu Francie, tedy Provensálsku, Baskicku, Korsice, Bretagne, Alsasku-Lotrinsku a Paříži, po nichž zájemce provede šéfkuchař Cyril se svým speciálním menu typickým pro daný region.

Podnik založili manželé Sabina a Robert Kmecovi, kteří hledali alternativu ke standardnímu městskému životu s manažerskou prací, a tak se rozhodli odstěhovat na šumavskou samotu a založit rodinnou kavárnu s ubytováním.

Ubytování v centru i na samotě

„Café Nebespán má spoustu výhod. Díky své poloze je ideální na zimní i letní dovolenou. Náročným klientům nabízíme prostorné apartmány s vysokými stropy. Máme ale i pokoje typu bed & breakfast, které jsou ideální pro větší skupiny přátel i pro firemní akce a teambuildingy, kterým rádi připravíme program na míru. Součástí podniku je také velká zahrada s relaxačními lehátky, kde si mohou hosté odpočinout a vychutnat naši kávu či jiné dobroty,” říká Sabina Kmecová, majitelka Café Nebespán.

Kdybyste náhodou zatoužili po ubytování ve větším soukromí, ke Café Nebespán patří také luxusně vybavené chalupy Rajsko, které jsou dílem architekta Petera Lacka, a leží v naprosté samotě ve stráni nad řekou Otavou. Jsou obklopené jen loukami, kde se pasou srnky, a lesy, kde lišky doslova dávají dobrou noc. Mimochodem, v jedné z nich bydlí i manželé Kmecovi.

Další informace o Café Nebespán i o ubytování najdete na www.nebespan.cz.

Reklama