Všechny milovníky dobrého jídla určitě potěší zpráva, že v Praze byla otevřena druhá pobočka vyhlášené francouzské kavárny Café Amandine. 

Café Amandine

 

Tu první, v ulici Na Moráni nedaleko Karlova náměstí, obyvatelé hlavního města už určitě objevili. Jen málokde v centru se tak příjemně sedí u voňavé kávy a delikátního dortíku upečeného podle původní francouzské receptury. A nejen to. V Café Amandine se též výtečně najíte a hosté, kteří si chtějí dopřát francouzskou kuchyni i doma, se mohou inspirovat exkluzivními produkty přivezenými z Francie. Dají se koupit pouze tady díky exkluzivnímu zastoupení pro ČR. 

Café Amandine

Není tedy divu, že na sebe otevření další pobočky Café Amandine nedalo dlouho čekat. Najdete ji v Centru Černý most a kulinární dobroty tu připravuje zkušený tým pod vedením šéfkuchaře Stanislava Kladivy, který vařil v  nejlepších restauracích doma i v zahraničí. Také zde si na jídelním lístku vyberete ze široké nabídky vyhlášených delikates - počínaje kachními stehny konfitovanými v sádle přes slavný zeleninový pokrm ratatouille až po vyhlášené saláty, sýry a ve Francii tolik oblíbené slané i sladké palačinky s nejrůznějšími náplněmi. Veškeré nabízené lahůdky se dělají podle originálních receptů a ze zcela čerstvých surovin, takže tento vzácný kousek Francie v Praze určitě ocení každý, kdo si potrpí na kvalitní, chutné pokrmy.

Café Amandine

Café Amandine

Café Amandine

Café AmandinePodávají se tu také tradiční snídaně ve francouzském stylu, nechybí ani polední menu, v jehož nabídce se budou střídat francouzské krajové speciality, o víkendech si můžete pochutnat na Brunch Menu, které se podává od 9 do 14 hodin. A to není zdaleka všechno. Na léto v Café Amandine chystají speciální osvěžující drinky a můžete se těšit i na tematické dny. A co navíc? Součástí Café Amandine Černý most je i obchůdek, kde si můžete celou řadu vyhlášených specialit z Café Amandine odnést domů či jimi obdarovat své blízké.

Návštěva kavárny je nejen kulinárním zážitkem, ale potěší i smysl pro krásu a dokonalou atmosféru. Autorem uměleckého interiéru je stejně jako v kavárně Na Moráni Jaromír Pizinger, nábytek byl dovezen přímo z Francie a nádherný vitrážový strop je dílem akademického malíře Karla Balcara.

Café Amandine

Již brzy se spustí také e-shop s nejkvalitnějšími francouzskými produkty, aby si je mohli dopřát i mimopražští zájemci, a do budoucna se k prodeji chystají dárkové koše v různých cenových relacích. Budou obsahovat vybrané lahůdky, k nimž mimo jiné patří špičkové oleje a ochucené octy, zeleninové speciality, včetně již zmíněné tradiční provensálské ratatouille, různé druhy majonéz a skvělé hořčice, voňavé koření, polévky, rybí produkty, bílé lanýže, čokolády, kandované ovoce, krystalizované květy a další delikatesy.  

Café Amandine

Café Amandine

Více informací na www.cafeamandine.cz

Reklama