Další pisatelce s nickem Bzanda se chtělo po rozbalení vánočních dárků brečet. Ani se jí nedivíme. Více se již dozvíte v jejím příspěvku.

Tak vám tedy taky napíšu, jaké jsem letos měla Vánoce.

Jsme normální rodinka, dvě malé děti, hypotéka na domku, na účtu peněz málo. V říjnu nám zemřela tchýně, manžel to nese jako jedináček velmi těžce.

Letos jsme na Vánoce podarovávali hlavně děti, s manželem jsme si nic většího nedávali. Proto mě celkem zarazilo, že pod stromečkem byly i nějaké ty dárky, které jsem nebalila já sama. Hned bylo poznat, kdo je zabalil, chlapská práce se prostě nezapře, ani cedulku ani nápis „Ježíšek“ nepřidal.

Po rozbalení mě málem ranila mrtvice, v jednom balíčku rukavice, které dostala tchýně od nás loni pod stromek. Ve druhém pletená čelenka, kterou dostala pro změnu od mých rodičů. Ve třetím termo-elasťáky, které tchýně dostala od nás ani nevím kdy – velikost S, já mám po dvou dětech velikost XL.
Vše s poznámkou, že to je pro mě.

Co jsem mu měla říct? Chtělo se mi brečet. Vážně jsem mu nestála za víc, než za věci vyhrabané ze skříně po 80-ti leté babičce? Nebo si myslel, že mi ještě udělají radost, když je donosím?

Kvůli dětem jsem zachovala dekórum a neřekla nic. Večer proběhl normálně. Ale v noci jsem pak nespala, a druhý den s ním nemluvila.

A co jsem s věcmi nakonec udělala? Poslala dál. Máme tu na vesnici takový šikovný kontejner pro charitní věci, hračky, oblečení. Tak jsem to všechno dala do kabely a poslala někomu, kdo to snad využije – na rozdíl ode mě – s radostí.

Bzanda

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Co k tomu říct? To by snad bylo lepší, kdyby Vám nedal nic.
Děkuji, že jste napsala a ať je to příští rok lepší :)
Saša

Téma dnešního dne: Nechtěné dárky

Napište nám, jestli jste někdy vy nebo někdo z vaší rodiny dostal nějaký nechtěný dárek.

  • Jak jste na něj reagovaly?
  • A co jste s ním nakonec udělaly?
  • Leží dodnes hluboko ve skříni?
  • Nebo je to dárek putovní?
  • A jste si vědoma toho, že jste vy sama někdy někoho obdarovala dárkem, který se nehodil, byl nevhodný?
  • Zažila jste i nějakou úsměvnou historku nebo trapas s nechtěným dárkem?
  • A jaké máte zkušenosti s výměnou a reklamací?

 

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměníme pěkným dárkem: kosmetickým balíčkem Fa Shower + Lotion

kosmetika.

Reklama