I k podnikání mají ženy odlišný přístup než muži. A ačkoliv formální podmínky jsou rovné, skutečnost bývá někdy jiná - Ženy se musí často mnohem ostřeji prodírat džunglí plnou překážek trhu než mužiženy se musí často mnohem ostřeji než muži prodírat džunglí plnou překážek trhu přirozených. Mnohdy je jednou z překážek i nevraživost mužských konkurentů...

Ženská specifika vyzdvihuje již druhý ročník soutěže Ocenění Českých Podnikatelek, který vyhlásily agentura Helas a společnost Mazars.

Tato soutěž byla vyloženě založena na podporu českých žen podnikatelek. Umožňuje ocenit ženy jako osobnosti a poukázat na významné projekty nebo inovace v různých oborech, které české firmy pod jejich vedením přinášejí na český nebo evropský trh.

„Zajímá nás životní filosofie, ale i manažerské a obchodní metody žen, které jim pomohly dosáhnout úspěchu. Chceme jim vyjádřit uznání a využít jejich příkladu pro podporu všech žen ať už aktivně činných, či těch, které sbírají odhodlání a sílu ke svým prvním či dalším novým projektům,“ říkají zakladatelky projektu Helena Kohoutová a Jana Švenková.

Celková databáze, která je podkladem pro nominaci finalistek a která zahrnuje firmy splňující výše uvedená tři kritéria, obsahuje 11 462 společností.

V rámci soutěže budou uděleny ceny ve dvou kategoriích. Česká zakladatelka, která podnik vlastní a řídí, podkategorie budou rozděleny podle počtu zaměstnanců: malá (10 až 24 zaměstnanců), střední firma (25 až 99 zaměstnanců) a velká společnost (100 a více zaměstnanců). Druhá kategorie - Výjimečná podnikatelka bude vyhodnocena bez ohledu na počet zaměstnanců.

Mezi adeptkami bude vybírat komise složená z ekonomických expertů, například dvou členů nyní proslulé NERV, ale také třeba baletní mistr Vlastimil Harapes.

Slavnostní vyhlášení vítězek soutěže proběhne v říjnu 2009 na galavečeru, který se uskuteční v prostorách kláštera sv. Jakuba v Praze.

Co dělá českou podnikatelku Českou podnikatelkou? (podmínky soutěže)

  • české občanství
  • 100% vlastnictví společnosti a datum založení nejpozději k 1. lednu 2005
  • Kvalitně finanční analýza veřejně dostupných údajů zpracovaných odborným garantem

Myslíte také, ženy musí v podnikání překonávat více bariér než muži?

Reklama