Je to k nevíře, co všechno lze udělat, aby si člověk získal dítě. Zvlášť po rozvodu se někteří rodiče předhánějí v tom, co dětem dopřejí. A občas to může být ke škodě samotných dětí.

To se dá říct třeba o zvířatech. Dvaatřicetiletá Blanka, máma sedmiletého Viktora, má s nimi nedávnou zkušenost. „Jsme s bývalým manželem rozvedení skoro rok, samozřejmě to bylo hrozné, asi jak každý rozvod. Dohodli jsme se, že syna budu mít v péči já, ale v podstatě se střídáme po týdnu, není až takový problém se domluvit.

Přečtěte si také:

pesDonedávna nám tenhle systém docela fungoval. Jenže všechno se změnilo před měsícem, kdy bývalý muž pořídil Vikimu psa. Asi si umíte představit, co z toho vzešlo.

Už dřív jsem měla obavy, aby se něco takového nestalo. Začalo to křečkem, kterého chtěl Viki nechat u tatínka. Pak mu táta pořídil ještě morče. Říkala jsem si, že nemá rozum, že to dlouho nevydrží, protože u něj Viki týden není, a tak se o něj musí starat sám. A taky to dopadlo podle mých předpovědí - morče se stěhovalo nejdřív do sklepa a pak ke kamarádovi, prý dělá hluk a hrozně smrdí.

A teď má Viki psa, malé roztomilé štěňátko. Když je týden u táty, stará se o něj, a v týdnu, kdy je u nás, je mu po něm smutno. Navíc si bývalý muž myslel, že pes se bude stěhovat s Vikim i k nám, což ale nepřipadá v úvahu, já doma zatím psa nechci. K tomu mě Viki každý den přemlouvá, aby mohl jít po škole vyvenčit pejska i v týdnech, kdy není u táty, přestože jsme si s mužem domluvili pravidla, že si do „svých“ týdnů nebudeme zasahovat.

S novým štěnětem jsou prostě jenom problémy, neustále se kvůli němu dohadujeme. Bývalý muž mi vyčítá, že synovi nedopřeju být se psem, když chce, říká mi, že bych mu mohla dovolit, aby byl pes i u nás. Jenže já se s mužem na koupi psa předem nedohodla, to byl jen jeho nápad, vůbec nedomyslel následky! Kdyby se mě zeptal, rovnou bych mu řekla, že s koupí psa nesouhlasím, a pokud si ho pořídí, bude jen u něj. A ještě ze mě dělá špatnou matku, která brání dítěti starat se o psa...

Nakonec to samozřejmě odnese náš Viki, kterému je po pejskovi smutno. A taky to štěně, které bude žít částečně bez Vikiho, v bytě bez zahrady. Jsem zvědavá, kdy bude pejsek následovat morče...“

Další zajímavé články:

Reklama