Eva se před dvěma lety rozvedla s manželem, s nímž žila čtrnáct let. Podváděl ji a pomlouval, kudy chodil. A pomluvy neustaly ani po rozvodu.

Seznámení

pomluva

Eva se vdávala poměrně pozdě, ve dvaatřiceti letech. Předtím měla vážnou známost, která nevyšla, a seznámení s o pět let mladším Mirkem ji najednou zasáhlo jako blesk z čistého nebe.

Poznali se na horách, kde Eva byla s kamarádkou a oslavovala tam svoje kulatiny, on tam byl jen tak, s partou kamarádů. Mirka upoutala tím, jak perfektně lyžuje a také jak ji to v tom sportovním sluší. Když se jí pak jednou doslova složil k nohám, se smíchem se ho zeptala, jestli nechce naučit pořádně lyžovat, načež jí odpověděl:
„ A nenaučila byste mě i něco jiného?“ A bylo to.

Začali spolu chodit a i přes rozporuplné názory kamarádů a známých se za necelé dva roky vzali. To, že je Mirek o pět let mladší, nijak neřešili.

Než špatný táta, to radši žádný

Narodila se jim dcera a o dva roky později syn. Už během prvního těhotenství však Eva hodně přibrala a kila shazovala velmi těžce, po druhém jí téměř všechna zůstala. Při dvou malých dětech nebyl na nějaké časté sportování čas a Eva hodně přibrala. Ať se snažila, jak chtěla, kila dolů nešla, ani přes cvičení, ani přes různě doporučované diety.
Jednou se doslechla, že Mirek je čím dál častěji vídán s nějakou mladou „kočkou“. Když se ho na to doma zeptala, zapíral.
Eva bohužel nejenže po těhotenství přibrala, ale také ztratila zájem o sex, už to nebylo to, co dřív. Jenže tohle mladému chlapovi nevysvětlíš.
Nakonec se jeho vztah s milenkou provalil a on místo toho, aby soudil sebe, tak kudy chodil, tudy pomlouval svoji ženu:
„Co byste dělali na mém místě vy? Je jak bečka sádla a v posteli to také neumí!“

Když se Eva doslechla, jak nehezky o ní mluví a ještě k tomu se s milenkou ukazuje už i veřejně, rozhodla se požádat o rozvod. Děti Mirka stejně zajímaly míň než jeho milenka, chodil domů pozdě v noci, přes den se jim nevěnoval.
Než špatný táta, to radši žádný.

Jarda

Rozvedli se bez problému, děti dostala do péče Eva. Jak rostly, tak si uvědomovala, že ještě není tak stará, aby zůstala sama. Začala o sebe více dbát, měla na sebe více času. Také ji nikdo neponižoval a pořád jí nepředhazoval, jak je tlustá. I před blížící se padesátku se nakonec z Evy stala zase celkem pěkná ženská. Začala znovu lyžovat, přes léto běhat i plavat. Hodně se zajímá také i o kulturu. Ve všem, co se v jejich malém městě děje ve spojitosti s kulturou, má prsty. A tak se při příležitosti jedné akce pro děti seznámila blíže i s Jardou, rozvedeným učitelem, kterého znala do té doby jen od vidění.
Byl to právě on, kdo jí řekl, jak o ní její bývalý manžel pořád nehezky mluví. Vysedává čím dál častěji v hospodě, s milenkou se už dávno rozešel, a když tam Jarda občas zajde na pivo, slyší, jak Mirek dává mezi kumpány historky k dobru, týkající se Evy. A když mu Jarda něco řekne, pošle ho do patřičných míst, ať se nestará, o co nemá, nebo mu prý rozbije hubu.
„Že ho to ještě baví,“ pomyslela si Eva a rozhodla se, že si to půjde s manželem sama vyřídit. Ať toho konečně nechá, přestane ji ponižovat a pomlouvat na veřejnosti.

Zazvonila u jeho dveří. Trochu byl překvapen její novou vizáží.
„Změnila ses“.
„Já vím, už nejsem ta bečka sádla, viď? Ještě jednou o mě budeš roznášet v hospodě takové řeči, tak půjdu na policii a udám tě za pomluvy. To nemáš nic lepšího na práci? Neumíš se o ničem jiném bavit? Jsi ubohý. Uvědom si, že ubližuješ také dětem, když pomlouváš jejich mámu. Jsme malé město.“

No, a jestli je Eva dřevo v posteli? To už by posoudil jedině Jarda, který na pomluvy nedal a před čtrnácti dny se s Evou vzali. :)

Přečtěte si také:

Reklama