Začátek jejich vztahu byl báječný. Chodili se bavit do společnosti, jezdili na dovolené s přáteli, cestovali. Oba také měli svou práci, které věnovali spoustu času. Jenže pak přišla rodina. Před pěti roky se jim narodila dcera Linda a o tři roky později syn Matyáš. Tím se mnohé změnilo. Hlavně pro Agátu. Zatímco Milan (33) ve svém pracovním nasazení ani společenském životě nepolevil, ona zůstala s dětmi doma. Sama. Manžela vídala až pozdě večer, kdy už děti (a často i ona) spaly. Ani o víkendu s nimi mnoho času netrávil. Když výjimečně nepracoval, měl jiný program.

dad.jpg
Foto: Shutterstock

„Jakmile jsem oponovala, že by měl taky trávit čas se svými dětmi, se mnou, jen ho to rozčílilo. Oháněl se tím, že musí vydělávat peníze, dře jako mezek, takže si chce po práci taky trochu odpočinout. U aktivit, které mu pomohou zase načerpat sílu. Co mu na to můžete říct?“ ptá se Agáta, která to vydržela čtyři roky. Pak se zamilovala jinde. Do muže, který jí pozornost neodepíral. Došlo na rozvod. Soud svěřil děti do péče matky s tím, že každý druhý víkend stráví u otce.

„Možná se vám to zdá vůči Milanovi kruté, ale ve finále mu to jen prospělo. S dětmi má teď mnohem lepší vztah než kdykoli předtím. Věnuje se jim, bere je na výlety. Podtrženo, sečteno, tráví s nimi mnohem více času, než když jsme byli rodina. Je to smutné, ale je to tak,“ krčí rameny Agáta, která také září štěstím. Přestože se teď netopí v penězích, má vedle sebe partnera, se kterým konečně může dělat všechno to, co jí v posledních letech chybělo.

Čtěte také: