zbran.jpg

Foto: Instagram  Anastasii Lenny / Se souhlasem  Anastasii Lenny

Podle The Independent byla fotografie Anastasiie Lenny původně opatřena textem: „Trénink. Útočníci v naší zemi zemřou! Celý svět to uvidí! Počkejte a uvidíte, co se stane.“ Všichni jí tleskali za statečnost, že jde bojovat za svou zemi. Později se ale ukázalo, že všechno bylo úplně jinak. Později text u snímku změnila na: „22.02.2022.“ A u hashtagů nechala: „Stůjte při Ukrajině. Ruce pryč od Ukrajiny.“ Datum má zřejmě značit den, kdy byl snímek pořízen. Tedy ještě před ruskou invazí na Ukrajinu.
 
Lenna pak u novějšího příspěvku na Instagramu objasnila fámy a vysvětlila, že v ruce na snímku držela jen airsoftovou zbraň, nikoliv útočnou pušku. Dle svých slov chtěla lidi jen inspirovat. „Nejsem voják, jen člověk. Vzhledem k současné situaci chci mluvit! Nejsem voják, jen žena, jen normální člověk. Jen člověk, jako všichni lidé v mé zemi. A také jsem léta hráčkou airsoftu. Můžete si vygooglit, co je to airsoft,“ napsala.

„Nedělám žádnou propagandu, kromě toho, že ukazuji, že naše žena z Ukrajiny je silná, sebevědomá a mocná. Oceňuji veškerou pozornost a podporu mé zemi, všem lidem na Ukrajině, kteří každý den bojují proti ruské agresi. Vyhrajeme! Narodila jsem se a žiji v Kyjevě. Tohle je moje město. Ukrajina je moje země. Dne 24. února Ruská federace vstoupila na naše území a začala zabíjet civilní obyvatelstvo, ženy, děti. Ukrajinci na tom nenesou žádnou vinu. Nikdo z nás není vinen. Jsme na našich pozemcích! Mluvím ke všem lidem na světě! Zastavte válku na Ukrajině! Žádní lidé by neměli umírat! Můžeme to všechno zastavit společně. Sdílejte informace o situaci. Zeptejte se NATO na uzavření vzdušných prostor. Pomozte nám Ukrajincům zastavit ruskou agresi,“ žádá pomoc pro svou zemi Miss Ukrajiny z roku 2015.

Zdroje: The Independent, Instagram Anastasii Lenny