5b8400ec060eaobrazek.pngEvelína a Johana mají dost důvodů se nenávidět – zamilovaly se totiž do jednoho muže. V určité situaci je však třeba zapomenout na banální milostný trojúhelník, a naopak je třeba spojit síly. Věc má ovšem háček. Evelína se krátce po  své smrti objeví u Johany  jako duch. A v téhle neobvyklé situaci, která s sebou nese řadu komických příhod, se zrodí přátelství, díky němuž se bývalá manželka a bývalá milenka pustí do nelehkého úkolu – znovu získat Alexovu lásku a vyřadit ze hry případné sokyně. Obě nakonec poznají, že jsou si v mnohém podobné. Že ta druhá je prostě „taková ženská jako já.“

Evelína, Johana a Evelínina dospělá dcera Lina postupně s humornou nadsázkou a zdravou sebeironií vyprávějí o hledání lásky, která je provází celý život a trošku i po něm.

Uljana Donátová (nar. 1960)

Vystudovala Fakultu žurnalistiky UK a začala pracovat ve filmové distribuci. Byla redaktorkou a filmovou recenzentkou ve známém pražském večerníku Večerní Praha (později Večerník Praha). Dva roky vedla jako šéfredaktorka filmový magazín Film Jam, následně pracovala jako scenáristka a dramaturg televizních pořadů Dotkněte se hvězd a Kinobox.
Od roku 2000 působí jako tisková mluvčí a PR manažerka Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Mediálně zastupovala již více než 40 českých filmů, spolupracovala a spolupracuje s předními českými režiséry jako Jan Svěrák, David Ondříček, Jiří Vejdělek, Alice Nellis, Marie Poledňáková, Vladimír Michálek, Jiří Strach a s řadou dalších.  Mediálně zastupuje skupinu MIG 21 nebo hudební turné Vojtěcha Dyka a B-SIDE BANDU.

Kniha Taková ženská jako já je její prvotinou, vyšla 21. srpna.


Reklama