Další naše čtenářka, která se rozhodla přispět k tématu, je dokonce bývalou instruktorkou v autoškole. Upozorňuje hlavně na to, že člověk by měl poskytnout pomoc při autonehodě, pokud to jen trochu jde...

Velice zajímavý příspěvek o autonehodách zaslala čtenářka Tana M...


Milé ženy in - cz.
Dnes je zas moc hezké téma. A hlavně je toto téma velmi důležité.
Získání řidičského oprávnění není věru jednoduchá záležitost. Řidičem, nebo řidičkou se člověk v podstatě rodí. Už jenom to, že jako dítě dostanete místo panenky kolo, nebo malé autíčko, to napovídá tomu, jak se bude Váš další život odvíjet.
Nechci popisovat své umění jako řidičky ani jako učitelky v autoškole. Spíš se dnes zaměřím na důležitost perfektně řídit auto, a taky umět podat zraněnému řidiči první pomoc.
Nevím kolik hodin je dnes věnováno v autoškolách výuce první pomoci při dopravních nehodách.Hlavně že máte novou lékárničku , a celý národ řidičů bezmezně podpořil byznis ministerstva dopravy s lékarničkama za 2 miliardy./Dýchací maska alias škrtící maska -již není podmínkou výbavy lékárničky/. O tom nechci prát. Nepravosti se dějí pořád.
Za dob „zlatého“ komunismu nás náš instruktor autoškoly vzal na dopravní insperkotrát na Praze 10 na Mičánkách a ukazoval nám zdokumentované fotky tragických dopravních nehod. Jedna žadatelka o ŘP , neunesla pohled na fotky z dopravních nehod a rovnou řekla, že o „ŘP“ nemá dál zájem. Taky si asi neuvědomila, že bude řídit auto do 3.5 tuny, a pokud udělá ŘP jednou za čas uvidí dopravní nehodu „in naturam“. Tehdy stála autoškola 980 korun.Dnes služby rapidně podražili. Tedy ,upravila se cena autoškoly směrem nahoru.
Blížil se den mojí praktické zkoušky. Jela jsem v Praze z Pražského povstání, směrem do města. Asi 10 minut. Zkoušku jsem udělala napoprvé. Komisař se jenom zeptal,: „ženská,? vy už jezdíte aspoň 5 let. Měl pravdu, Měla jsem řidičák na malou motorku..Po mě šel na řadu típek, kterému vzali „ŘP“ za alkohol za volantem, Projížděl semafory 60 kilometrovou rychlostí. Zkoušku udělal.
Dalších 9 žadaltelu zkušební komisař vyrazil, jen proto ,že ho chytl žlučník, a chtěl být co nejrychleji na ošetření v nemocnici.
Pro mě se stalo auto velkým koníčkem, přibližovadlem, ulehčilo mi práci a na pár let i zdrojem obživy.

Milé ženy řidičky, hezký den za volantem,
Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. března 2012: Vaše historky z autoškoly

  • Zavzpomínejte na dělání řidičáku - jak vám to šlo? Prožila jste něco vtipného? Nebo naopak nebezpečného? Udělala jste řidičák napoprvé?

Příspěvky na toto téma mi zasílejte nejpozději 12. března 2012 v 15.30 hodin na redakční e-mail (viz níže). Pokud váš příspěvek uveřejním, potom máte šanci na získání krásného dárku - dvou srdíčkových bonboniér I Love Milka. A pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění, ať je váš příspěvek alespoň dvakrát tak dlouhý jako tento odstavec textu.

milkamilka

Reklama