„Nej“ lásku máme asi v životě jen jedinou. Ale jak poznat, která z nich to byla? Ta „na první pohled“, nebo ta, která přicházela pozvolna a vyústila v dlouhodobý vztah? Co když lidé okolo nás to vidí jinak než my samy?

Nedávno jsem seděla se svými bývalými kolegy na skleničce a řeč přišla na pověstné Zlatiny chlapy, kteří procházeli jejím životem v době, kdy jsme spolu pohromadě pracovali. Zlata po rozvodu hledala pan „Pravého“, a jelikož se nedařilo, prožila spoustu zajímavých milostných dobrodružství.  

láska

 „Bořka! Nejvíc jsi milovala Bořka!“ vykřikli jsme všichni unisono

Bořka? Ale toho ne… toho určit ne nejvíc…“ Zlata na to,  „vždyť mě pak opustil a ještě těsně před svátky!“  Pak si vzpomněla, jak si ji počítačoví experti dobírali, že v její poště se objevuje dlouhé měsíce stokrát denně adresa „borek“ a napadlo ji, že proto jej kolegové považují za „No. 1“ jejího života.

Usoudila, že by nás průběh tohoto vztahu zajímal, a začala vyprávět…

 „Nikdy nezapomenu na naše první setkání. Přijel za mým tehdejším partnerem z Pardubic, viděla jsem ho stát před domem, zrovna jsme se vraceli z nákupu. Vysoký, štíhlý, hustá tmavá kštice - prostě velmi pohledný. Zlata měla silný pocit, jako by ho už léta znala, byl jí okamžitě tak blízký! Bořek tvrdil, že on měl stejný pocit. Nikdy si nevykali, nikdo je nemusel představovat, od první chvíle se cítili (prý oba) jako spřízněné duše.

Soužití Zlaty s partnerem nebylo ideální. Bořek začal jezdit do Prahy za kamarádem nápadně často. Jednou se chystala na víkend k přátelům na Šumavu. Něco zrovna kutila v kuchyni, když jí nečekaně objaly zezadu Bořkovy ruce. Nechápala – nečekala! Myslela si, že Bořkovy očividné sympatie jsou pouze kamarádské. Přesto o něčem podobném od začátku snila. Přítel seděl v obýváku. Překotně a vášnivě se oba rychle políbili a Zlata odjížděla s pocitem závratného štěstí.

Jak to pokračovalo…

Obě rodiny se s dalšími rodinami často sjížděly ke společným víkendům a dovoleným. Při té první mělo Zlatu varovat, že jí všichni říkají, že si ji málem spletli s Bořkovou manželkou, byla podobný typ.

Zakázané ovoce nejvíc chutná. Zlata s Bořkem prováděli za zády svých oficiálních partnerů, byť rovněž nevěrných, šílené věci. Sex v hotelové hale ve tři ráno, sex na zabijačce, přísně utajené víkendy na horách. Bořek měl po celou dobu výčitky svědomí vůči kamarádovi, nikoliv vůči své ženě - prý ho odmítala od narození dětí. Zlata ne, věděla, že její partner má milenky a žijí spolu už jen kvůli jeho synovi, kterého měl v péči a potřeboval pro něj chůvu. No tak co – ona někoho má taky!

Bořkova manželka Eva měla svého milence v Praze

 Jednou se jí zeptala, zda neví, kam by se s milencem mohla v Praze uchýlit. Zlata měla tehdy sto chutí jí poradit, že ona s jejím mužem chodí do pokojíčku vedle hotelové sauny jednoho pražského hotelu – je to levnější než „hodináč“. Neudělala to, pochopitelně.

Další absurdní situace nastala, když si Eva stěžovala Zlatě, že ji občas její manžel „obtěžuje“ sexem a že by si moc přála, aby si „taky někoho našel“. Zlata měla opět sto chutí říct: Vždyť našel! Mě!

Jenže brzy bylo vše jinak…

Zlata se rozhodla odejít z nefunkčního partnerství a najít si někoho perspektivnějšího. Podařilo se (aspoň si to tehdy myslela) a spolu s partnerem s těžkým srdcem opustila i Bořka. Byl přece ženatý a ona volná. Zajímavé bylo, že oba dokázali svůj vztah tajit tři roky.

Nový vztah Zlatě zkrachoval během dvou let

A Bořek se mezitím konečně rozhodl odejít od manželky, která už se ani netajila nevěrou - nebylo proč nefunkční vztah prodlužovat. Trpce litoval, že nechal Zlatu odejít.

V tomto bodě vyprávění Zlata přerušila a oznámila nám, že pokračování příběhu nás čeká za týden, až se zase všichni sejdeme nad vínkem. Takže i vy, pokud vás příběh zaujal, se dozvíte, zda a jak to všechno pokračovalo. Co myslíte?

Reklama