Čím vás nabídka na roli Ziny-Zorana zaujala?

Hlavním motivem byl určitě pan režisér Vorlíček, kterého považuju za fenomén české komedie.

 

Hraje se vám Zoran hůř, nebo naopak lépe, než jste myslela?

To se takhle nedá říct. Když ale trávím několik dní v pánském převleku, tak už mi to leze na nervy, už bych chtěla být zase chvíli ženou.

 

Jak se vůbec mužská role hraje? Vždyť nejde jenom o převlek, ale i o výraz tváře, způsob chůze…

Víte, to není psychologická role, to je situační komedie, takže závisí na situaci. Například prvky mluvy jsou udělané tak, že mluvím nižším hlasem, který je ještě technicky upravován do nižší polohy.

 

To ale vy na place řešit nemusíte.

Všichni kolegové vědí, že když hraju chlapa a mluvím, že do toho nemůžou mluvit nebo nahlas přitakávat, protože by ve zvuku byly také stažení a celé by to vypadalo jako bučení krav. Když si spolu lidé normálně povídají, tak se jejich hlasy prolínají. Tady to nejde a při dialogu se musí trošku čekat.

 

Inspiroval vás v roli Zorana váš životní partner Jan Kraus?
Tak to opravdu ne, ten je nenapodobitelnej! A mimo to je o půl metru menší než já, takže i pohybově je pro mě neinspirativní.

 

Dozvěděla jste se něco o mužích, když jednoho z nich hrajete?
Určitě ne.

 

A chtěla byste být mužem?

Ani vteřinu. Být ženou je daleko zábavnější.

 

Co vás víc baví? Hrát Zorana, nebo Zinu?

Baví mě Zoran i Zina, baví mě to střídání. Líp se samozřejmě cítím jako Zina, protože to je pro mě přirozenější. Hrát Zorana je zase zábava.

 

Jak si užíváte, že po vás alias Zoranovi všichni „jedou“. Kolega Leo v podání Martina Stropnického nebo soused Šubák, kterého hraje váš životní partner Jan Kraus?

Leovi se líbím až ke konci, takže jsem s ním zatím moc netočila. A Honza? Ten je výbornej, ten je opravdu ohromně zábavnej. S ním mě to baví ohromně.

 

Překvapí vás něčím na place?

Vždycky. I v životě. Zatím nikde a nikdy nezklamal.

 

Líbil by se vám Zoran jako ženě?
Ne.

 

Představovala byste si ho tedy jinak?

Když jsme hledali různé podoby, myslím, že jsem jako chlap nejvěrohodněji vypadala, když jsem měla dlouhé vlasy a k tomu bradku. To jsem opravdu vypadala nejmužněji, prostě jako pěknej chlap.

 

Proč jste tedy nezvolili tuto podobu?

Jsem limitovaná profesí moderátora zpravodajské relace, kterou Zoran vykonává, a dlouhé vlasy mít nemůžu. Takže ta krátká paruka tomu dodá určitou serióznost… Jenomže tak zvaný „koule“ ztratím.

 

Jak jste se s hlavní „dvoupostavou“ sžila?

Já s postavama nežiju a nesžívám se s nimi. Žiju vlastní život. Postavy hraju…

Reklama