Petr Holeček jako malý kluk miloval Vladimíra Menšíka a toužil se po jeho vzoru postavit před filmovou kameru. V 6. třídě na základní škole dostal vedlejší dětskou roli ve filmu Karla Kachyni Poslední Motýl. Tím jeho herecká kariéra začala a zároveň také skončila. V současnosti si, jak sám říká, hraje už jen na internetu.

Od okamžiku, kdy vyšel ze školy, měl Petr po profesní stránce jasno. Nechtěl nad sebou mít žádného šéfa, chtěl se postavit na vlastní nohy, chtěl podnikat. Stejně smýšlela i jeho přítelkyně Katka. Tehdy se psal rok 2008 a internetový obchod byl na vzestupu.

kování

Ještě před zprovozněním prvního e-shopu Petr pracoval jsem jako šéf maloobchodní sítě v jedné české společnosti, která se zaměřovala na výrobu dveří a oken z masivu. Díky zkušenostem z oboru, znalosti trhu a přátelským vztahům s dodavateli měl o výběru sortimentu svého obchodu prakticky ihned rozhodnuto. Volba padla na dveřní příslušenství, jako jsou kliky, zámky, vložky, zavírače, stavební pouzdra, panty a další kovové komponenty. Petr tak zabil dvě mouchy jednou ranou, neboť svým byznysem zároveň zaplnil jednu z velkých děr na online trhu. V současné době provozuje několik e-shopů s tímto sortimentem.

První webový projekt vyšel Petra a Katku téměř na 150 000 Kč. Spravování stránek bylo však nejen finančně, ale také časově a technicky náročné, rozhodli se proto pro změnu. Zvolili si řešení od společnosti Shoptet, která nabízí pronájem již hotových e-shopů. Za zlomek původní ceny tak získali jednoduchý, intuitivně ovladatelný e-shop s plnou technickou podporou. Nyní již u Shoptetu provozuje společnost Mand CZ pět svých e-shopů, mezi které patří například www.kovani-design.cz, a další se připravuje.

Ač je to občas náročné, vždy se řídí mottem: „Zákazník má vždycky pravdu“. „Je to sice klišé, ale funguje stoprocentně. Pokud bych měl někomu dát do začátku užitečné rady, úcta k zákazníkovi by byla hlavním bodem, který bych zdůraznil,“ říká Petr.

Po tolika letech je Petr již veteránem ve svém oboru. Odnaučil se pracovat o svátcích a na dovolených, práci si rozvrhnul a naordinoval si pevnou pracovní dobu. Ve všední dny pracuje osm až deset hodin denně, víkendy má vyhrazeny pro odpočinek a nabírání nových sil. Baterky dobíjí sportem, především badmintonem, který hraje již téměř deset let, a běháním. S přítelkyní pak rádi navštěvují jazzové kluby.

A jaké jsou Petrovy plány do budoucna? „Rád bych malého Holečka a staročeskou chalupu,“ říká s úsměvem, a dodává: „Jeden z mých životních cílů jsem si už splnil, neboť odstartovat vlastní živnost byl můj sen. Na to navazuje plno dalších věcí: podnikání = volnost = svoboda = dobrá nálada = pozitivní energie = plno přátel = být šťastný. A o tom to celé je,“ uzavírá svůj příběh Petr.

Reklama