63e3b5ef6aeb8obrazek.jpg

S blížícím se Valentýnem máte dvě možnosti - buď svátek ignorovat, nebo jej využít jako záminku k oslavě sebe a smysluplných vztahů, které v životě máte. Připojte se k iniciativě značky Snickers, která boří stereotypy a podporuje myšlenku, že k projevům (sebe)lásky není třeba čekat na 14. února. 

Valentýn jako rituál oslavy kdykoliv během roku
Slavit lásku můžete kdykoliv podle vašich vlastních představ. Pokud jste zrovna single, nebo nechcete či nemůžete být v tento den se svým partnerem, není důvod ke smutku. Místo toho vám Valentýn může posloužit k nastartování vztahového rituálu, kterým budete oslavovat určité momenty v životě – a to hlavně proto, že chcete, nikoliv že musíte. Hlavní myšlenka tohoto svátku je o vyjádření lásky. Tu můžete sdílet s lidmi, se kterými vás pojí stejné vnitřní nastavení. Dávejte vědomě a častěji najevo, že vám na vztahu k sobě a svých blízkých záleží, kdykoliv během roku.

Nepodlehněte myšlence, že ke štěstí potřebujete partnera
Lidé často setrvávají ve vztahu, v němž jsou nespokojeni – a to jen proto, že se bojí být sami. Převážně se takové chování projevuje u žen. Lektorka, mentorka a koučka Janka Chudlíková podporuje teorii, že naučit se být sám, je osobním vítězstvím nad sebou samým a zároveň je to dobrá příprava pro budování kvalitních vztahů. „Cílem není, abychom byli sami, ale abychom uměli být sami. Osvobozuje nás to od nekvalitních vztahů a učí nás to vést tichý rozhovor se sebou, abychom se posílili a zvládli krize a těžké situace,“ vyjadřuje se Chudlíková k iniciativě ve spolupráci se značkou Snickers. 

Doporučuje si prvně uvědomit, kdo jsme a kým chceme být - určit si jasnou vizi svého pravého autentického já a svoje osobní hodnoty, které chcete ctít. Získáte tak pomyslný kompas, který vás v reálném životě povede. Dosáhnete vnitřní jistoty a dostanete se do přirozené harmonie.

Chudlíková u svých klientů často pozoruje špatné přístupy k tvorbě sebelásky v podobě obklopování se materiálními věcmi. Pořízení nové kabelky vám nepomůže zjistit, kdo jste a co máte rádi. Opravdová sebeláska znamená smíření se sám se sebou tzn. se svou identitou. V momentě, kdy jednáte v souladu se sebou a s tím, kým chcete být, zjistíte, co vás opravdu naplňuje. Oslava lásky tak pro vás může být i čas strávený jen se sebou, ať už na večeři nebo třeba v divadle.

Věděli jste, že

…být single není odrazem atraktivity nebo lidské hodnoty?

Ať už jste svobodní z vlastní vůle, překonáváte rozchod, nebo jste se ocitli v komplikovaném vztahu, je vše úplně v pořádku. Péče o sebe sama nás vnitřně naplňuje a zlepšuje nejen náš vztah k sobě, ale i k ostatním.

Závazně nezávazně aneb mingles koncept pojetí lásky
63e3b6227d91fblobid0.jpgV poslední době se rozvíjí moderní koncept pojetí vztahu, tzv. mingles páry. Název je kombinací slov "mixed" a "single". Jedná se o typ vztahu mezi závazným partnerstvím a svobodným životem. Mingles mají intimní vztah a v soukromí se chovají jako tradiční pár - využívají zkrátka výhod skutečného vztahu: lásku, romantiku, sex. Svému partnerovi se však exkluzivně nezavazují, protože svoboda je pro ně velmi důležitá. Každý v páru zodpovídá za své bydlení, závazky, finance apod. Mladí mingles se nechtějí vzdát svého životního stylu a nechávají si otevřená zadní vrátka. Může to však bránit opravdu hlubokým vztahům a založení rodiny. Mingles může být vhodný koncept třeba pro rozvedené rodiče s dětmi nebo pro seniory.

Není tedy pravidlem, že lidé v partnerském vztahu jsou automaticky šťastnější než mingles nebo singles, protože spokojenost není založena na tom, zda jsme ve vztahu nebo ne. „Chceme-li mít naplňující a harmonické vztahy s druhými, musíme najít nejprve zdravý vztah k sobě. Proto potřebujeme mít i čas v samotě, kdy si můžeme klást základní otázky po vlastním bytí – kdo jsme a kým chceme být,“ dodává k podstatě trávení času se sebou koučka Janka Chudlíková.

Když máš hlad, nejsi to ty. Nedávejte všanc své romantické chvíle a mějte po ruce novinku Snickers Creamy Smooth Peanut – oblíbenou čokoládovou tyčinku s karamelem, arašídy a pořádnou porcí arašídové pomazánky. Oslaďte si své chvíle.