Zita se nejdřív do rekonstrukce nevelkého bytu v domě ze 30. let pustila se svým přítelem Radkem. Osud jim ale nepřál. Radek tragicky zahynul a Zita zůstala v nedodělaném bytě sama. I přes tragedii, která se odehrála, se Zita v bytě plném vzpomínek rozhodla zůstat…


Nejdřív důkladná renovace

Byt byl původně ve velmi špatném stavu, a tak v něm Radek společně se svými kamarády provedl důkladnou renovaci včetně výměny oken, podlah a rozvodů.

V kuchyni je dostatečný prostor i na jídelní stůl.

Když je venku hezky, z balkonu se stane malá

terasa pro příjemná posezení.

Novým majitelům nevyhovovalo ani původní dispoziční řešení a využití jednotlivých místností. Nejdřív zrušili miniaturní kuchyň. Dnes tento prostor slouží jako spíž. Nová kuchyň se přestěhovala do pokoje s balkónem, kde se našel prostor i pro jídelní stůl se židlemi. Balkon dodává kuchyni zvláštní rozměr a zároveň poskytuje útulné místo na posezení v teplých měsících.


Interiér ze starého nábytku

 

Barový stolek vyrobený na míru má originální charakter. Noha stolu připomíná stonek s listy, ze kterých jeden slouží jako opora na nohy a druhý jako police na noviny. Ke stolu patří i polštář se stejným motivem.

 

Po nešťastné Radkově smrti se Zita nevzdala velkého snu o příjemném bydlení, a tak pokračovala v zařizování bytu, ve kterém plánovali strávit společnou budoucnost.

Zitě nevyhovuje bydlení v neosobních panelových domech. Cítí se svá ve straší zástavbě, která má podle ní duši. Přirozeně v ní vzbuzuje pocit všudypřítomné minulosti, kdy obyvatelé těchto domů měli k sobě blíž a znali jeden druhého…

 

Pracovní stůl je šikovně umístěn v rohu ložnice.

Protože Zita neměla příliš mnoho peněz, rozhodla se interiér vybavit starším nábytkem. V tom jí pomohl dobrý kamarád. Zitě daroval různé části zařízení ze staré chalupy, které jsou dnes umístěny v celém bytě.

Pracovní desku, do které je vsazený kuchyňský dřez, pro změnu objevila kdysi v zámku v Řečici a koupila ji od tamější kamarádky. 

       

O to, aby všechny staré kusy vypadaly jako nové se postaraly šikovné ruce dalšího kamaráda, restaurátora. Kamarád truhlář zase vyrobil netradičně navržené kusy nábytku, například police v kuchyni nebo barový stůl ve tvaru květiny v obývací místnosti.


Život jde dál…

V ložnici dominuje kruhová postel, nad kterou je moskytiéra.

Ne všechno v bytě má svoji definitivní podobu. Atypovou polici v kuchyni je potřeba namořit na odstín, který bude lépe ladit s ostatním zařízením; pracovní deska se naklání na jednu stranu a měla by se vyrovnat, ložnice bude jednou vymalována na žluto… Ale Zita nikam nepospíchá. Ví, že všechno má svůj čas. Radkova smrt je stále tady, a tak k dalším změnám dochází pomalu, téměř nerušeně. Naštěstí z toho nejhoršího je venku. A to i díky fence Emě, která je její vděčnou společnicí v bytě plném vzpomínek na milovaného přítele. 

 

Co říct na závěr?

Někdy k vysněnému bydlení nepotřebujete mnoho peněz. Stačí, když máte dobrý nápad a pár dobrých přátel, kteří s radostí pomohou… 

  

Některé části nábytku v obýváku pocházejí z obchodního domu Ikea. Kuchyň láká svou pestrostí. Celou ji vyrobili Zitini kamarádi.

                                                  Kliknutím na fotografie, fotografie zvětšíte!!!

 
Foto: Jana Labuťová, Richard Dvořák


Rekonstruujte a soutěžte se Ženou - in o atraktivní ceny!

Máte zkušenosti s rekonstrukcí?
Že se na ni právě chystáte?

Neváhejte a dejte o sobě vědět! 
Pište a posílejte fotografie vašeho bydlení (pokud možno před a po rekonstrukci)
na adresu: natalie.rolkova@zena-in.cz

Právě Vy můžete získat atraktivní ceny, které se týkají vašeho bydlení...
 

Reklama