Protože jsem domácí puťka, která se nejlépe vyžije při vaření, pečení a podstrojování svému milému „pánu tvorstva“ a naší dcerce, tak se při domácích pracích všeho druhu cítím jako ryba ve vodě. Vychovala mě tak má milá maminka, která také dělala tatínkovi poskoka a snažila se splnit každé jeho přání, ještě než ho vyslovil. Takže čemu se divíte, byla jsem k tomu vychovávaná odmalička, abych se starala o rodinný krb, a pokud možno byla v této situaci šťastná. Mé „porevoluční vystřízlivění“, kdy nám začali v televizi, časopisech atd. ukazovat, jak se realizují ženy „ze západu“ bylo o to bolestnější, protože moje rodinka si zvykla, že doma nemusí nic dělat a vše obstarám já.

Má ženská diplomacie začala pracovat na plné obrátky a já se snažila pomaloučku a polehoučku zpracovávat svého rozmazleného manžílka k obrazu svému. Myslím si, že se mi to docela daří, i když, cokoliv udělá, musím patřičně pochválit a ocenit, aby měl chuť opět někdy přiložit ruku k dílu. Doposud sice neví, jak se zapne pračka nebo vysavač, ale těžší práce už dělá se samozřejmostí, uklidí po sobě ze stolu, občas umyje nádobí a vynese přetékající koš s odpadky atp.

Dcera dorostla do věku, kdy se jakákoliv i dobře míněná rada míjí zcela účinkem a oči v sloup jsou na denním pořádku, takže to bych asi raději zdolávala Himaláje než po ní chtít uklidit si pokojík, takže tam jsem částečně rezignovala. Snad se to časem poddá (s přibývajícím věkem).

Ale vcelku jsem spokojená se svými výsledky u manžela, v úřední den (když jsem v práci do pěti a domů dojedu okolo šesté večer) mě občas překvapí i připravenou večeří a vyvenčí našeho pejska, což je docela úspěch vzhledem k tomu, že doma jako dítě byl také vychováván k tomu, že „chlap dělá v práci, vydělá a doma se musí snažit pouze žena“.

Na závěr bych řekla, že jsem ráda, že je už vše jinak (alespoň doufám) a že ženy se můžou realizovat i v práci, nejenom doma u plotny a dětí.

(P.S.: první odstavec je trošku nadsazený, ale opravdu jen trošku, protože ty „věkem starší“ ženy-in mi jistě dají zapravdu, že to tak dříve opravdu fungovalo).

Vaše helip 


Milá helip,
nejdůležitější je, že vy sama jste se svoji situací nejen smířená, ale dokonce i spokojená.

Reklama