Děkujeme za další snový příspěvek. Kde by chtěla alespoň na chvíli žít čtenářka s nickem kobližka?

Ve které zemi bych chtěla žít a proč?

Tak na tuhle otázku není jednoduchá odpověď. Líbí se mi některé jiné země, buď pro jejich přírodní krásy, architekturu, nebo povahu obyvatel......no, řekněte, nebylo by krásné prožít život v několika zemích podle vlastního výběru?

Tak mě by se hrozně  líbilo být na chvíli ohnivou španělkou, co svoje vášně přenese do smyslného flamenga.Ten pohyb rukou, otočení hlavy, sklopené řasy. ...a vedle sebe nádherného španěla.....ach jo. Anebo víte co? Co takhle karneval v Riu? Nádherné ženy, úchvatné kostýmy....No, neříkejte, že by to nebyla krása! A pak si zase odskočit do Peru za památkami Inků a třeba tam přijít na nějakou záhadu.

Taky představa, že mám smečku severských psů a letím s nimi sněhovou plání.....n, to ne, to by byl příliš velký skok do mrazivého Severu.....Ale ze všeho nejvíc se mi líbí představa Francie. Sladké Francie .A atmosféry jejích kavárniček, bohémského života.....sedět tak u stolku s kávou a pozorovat ty šarmantní Francouze. A Provance s vůní levandule.......cítím ji a vidím fialové lány, jak se vlní ve větru.

Odjakživa jsem díky francouzkým filmům v původním zněmí milovala francouštinu a filmy Alaina Delona, zpěv Edith Piaf, Gilberta Bécauda. A francouzský venkov s klidnými obyvateli, co si jen tak z dlouhé chvíle zahraji petangue a popíjí svůj absint. Francii pro mě objevil ve svých knížkách Remargue.

Anglie se mi zase líbí svým konzervatismem, domy postavenými ve viktoriánském stylu. Temný Londýn, zahalený v mlze, špinavé uličky...to je Sherlock Holmes. Big Ben a Tower Bridge - nádhera. Dowerské útesy a jejich do dálky svítící běl. Tolik krásných míst, kde by se dalo žít, ale já přeci jenom zůstanu doma. Miluju Šumavu, její hluboké lesy, zlatonosnou Otavu a žít někde v jiné zemi, to by se mi sakra stýskalo. Takže zase vybalím kufry a nikam nejedu.

Z tepla svého domova vás zdraví kobližka.

Koukám, že ta Francie bude dnes favoritkou

Co vy na to, milé ženy-in? Máte některá z vás zkušenost s opravdovým životem ve Francii? Je tak romantická a idylická, jako v našich představách? Žila některá z vás v cizině? Podělíte se s námi o své zážitky a zkušenosti? Co se vám tam líbilo proč jste tam nezůstala natrvalo? Co se vám líbí nebo nelíbí tady v Česku? Z jakého důvodu byste byla schopná odjet jinam? napište nám.

Klidně si zafilozofujte, zasněte, nebo nás seznamte s vlastními zkušenostmi a postřehy.

Na vaše příspěvky se těšíme na redakce@zena-in.cz

My se vám můžeme odměnit touto voňavou cenou Planet spa od Avon

cena

Soutěžní obr.1

1

 

Reklama