Pro udržení dobré kondice bychom měli dodržovat několik základních doporučení:

o Pravidelně cvičit
o Aktivně odpočívat a vyhýbat se stresu
o Jíst vyváženou a pestrou stravu se sníženým podílem tuků a cukrů

Cvičení a pohyb je vynikající prevencí řady onemocnění a jedinou cestou, jak si udržet dobrou kondici. Nesmíme zapomínat, že cvičící člověk potřebuje svému tělu zajistit přiměřené množství energie a zároveň dostatek živin, vitaminů a minerálních látek. Vhodnou potravinou, která zmíněné hodnoty obsahuje, jsou čerstvé zakysané mléčné výrobky: různá acidofilní a zakysaná mléka, kefíry, jogurtové nápoje, podmáslí a kyšky.

Podstatou výroby zakysaných mléčných výrobků je fermentační proces, tj. řízené působení mikroflóry jogurtového, kefírového nebo podobného kvašení na mléko. Hotový výrobek získává řadu nových vlastností, kromě typické chuti, vůně i konzistence i vlastnosti ovlivňující stav a činnost organizmu.

Co všechno přítomnost mikroflóry v trávící soustavě ovlivňuje?
o Upravuje ve střevě podíl kyselinotvorných – žádoucích mikroorganizmů a hnilobných – nežádoucích mikroorganizmů ve prospěch těch žádoucích. Zvyšuje koncentraci žádoucích mikroorganizmů ve střevě, což je důležité zejména po léčbě antibiotiky nebo bakteriostatickými léky. Osídlení střeva žádoucími mikroorganizmy v dostatečném množství napomáhá i při léčbě gynekologických zánětů.
o Zvyšuje peristaltiku a průchod potravy střevem – brání zácpě a vzniku hnilobných procesů ve střevě. Zlepšuje vstřebávání živin, vitaminů a minerálních látek přes stěnu střeva do krve.
o Zlepšuje imunitu organizmu a zvyšuje jeho odolnost proti infekčním onemocněním.
o Snižuje riziko rakoviny trávící soustavy, zejména tlustého střeva.
o Napomáhá úpravě hladiny krevního cukru a cholesterolu, snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.
o Zlepšuje stav pokožky a kožních onemocnění.

Čerstvost výrobku a ochranu obsahu jeho živin zajistí kvalitní obaly. To již výrobci mléčných produktů pochopili a snaží se své výrobky balit do obalů, se kterými mohou spotřebitelé snadno manipulovat a zároveň si budou jisti, že výrobek donesou domů díky obalu neporušený.