Děkujeme za další zajímavý pohled na dnešní téma. Poslala nám ho krásně „neideální“ čtenářka s nickem Simič

Krásné slunečné pondělí! Historie je plná velkých, sebevědomých, hrdých, obvážných a krásných žen. Mnohé z nich vynikaly svým bystrým rozumem a důvtipem, nebývalými schopnostmi, statečností a podnikavým duchem, inteligencí a neskonalou krásou.

Muži je poslouchali na slovo, plnili jejich přání a rozkazy, bojovali a umírali pro ně, klonili hlavu před jejich skutky, činy a krásou, padali jim k nohám a dali by život za projev přízně a lásky. Ženy s velkým Ž, které hýbaly světem a nemilosrdně lámaly mužská srdce.

Taková královna Kleopatra, která si svým šarmem a krásou omotala kolem prstu i ty největší a nejsilnější muže. Nebo papežka Johana, jenž se díky svému důvtipu a převleku za muže stala hlavou církve. A například Johanka z Arku, ta velela celým armádám. Královna Alžběta I. také pevnou rukou vládla nejen své zemi, ale hlavně mužům. V Rusku to byla zase ctižádostivá Kateřina Veliká, která se ujala vlády místo svého neschopného a infantilního manžela. Další úchvatnou ženou, po níž muži šíleli, byla Marie Duplessisiová-dáma s kaméliemi. Byla nejvyhledávanější a nejobdivovanější kurtizánou své doby. Skvělá a úžasná byla i Mata-Hari, nejznámější vyzvědačka všech dob.

Úchvatné a pro mě velmi přitažlivé je 17. a 18. století. Slunná Francie, velkolepý zámek ve Versailles a opět nádherné ženy, které byly idolem pro všechny muže. Nádherné róby, úchvatné a drahé šperky, nekonečné plesy, bály a slavnosti, bohaté hostiny, rozmařilý a pohodlný život na královském dvoře. Přepychově zařízené komnaty, všude proudy šampaňského, nádherné kočáry, návštěvy opery a divadla. Bezstarostná a poživačná doba.

Být alespoň na chvíli Marií Antoinettou, nebo Madam de Pompadour. Této vzdělané a ambiciózní dámě zobal z ruky samotný král Francie Ludvík XV. Tato nádherná dáma udávala tón doby, své jméno propůjčila vysoko vyčesaným vlasům, byla ozdobou dvora a uznávala ji dokonce i sama královna.

To já jsem oproti těmto velikánkám naprosto tuctový a nezáživný typ. Muži se o mě nikdy neprali a neupadali do mdlob, když mě spatřili. Nejsem ctižádostivá, ani odvážná, ani ambiciózní, ani obdařená neskutečnou a dech vyrážející krásou. Doma mě poslouchá tak maximálně pes, když mu nesu misku se žrádlem.

Proto obdivuji ženy, které ač dávno mrtvé, jsou známé a obdivované dodnes. Prožily zajímavé a dobrodružné životy. Ale ty konce!

Kleopatra uštknuta kobrou, papežka Johana ukamenována, Johanka z Arku upálena, Marie Antoinetta sťata gilotinou, dáma s kaméliemi podlehla mladá tuberkulóze, Mata-Hari zastřelena popravčí četou.

Takže suma sumárum: skvělé a nádherné ženy+báječný život=brzká a krutá smrt.Takže mám alespoň jistotu, že když se nezapíšu do kronik nějakým úžasným činem a chrabrým skutkem nebo svou vyjímečnou krásou, budu žít sice obyčejný, ale dlouhý život.(snad).

Vaše krásně neideální Simič.

Vy jste dnešní téma vzala opravdu za vážný konec, ale i tak moc děkuji za váš názor

V jaké době byste se chtěly alespoň na chvíli ocitnout vy, milé ženy-in? Chtěly byste se stát ideálem a modlou? Ve kterém období byste měla k ideálu krásy nejblíž? Dokážete se přenést časem a představit si, jaké by to bylo třeba v renesanci, či baroku? Která doba je vám blízká svou estetikou? Obdivujete nějakou ženu v historii, která dokázala svého šarmu využít?

Napište nám na dnešní téma na redakce@zena-in.cz

Soutěžní obr. č. 3

krinolína

Krinolína se nosila nejen v rokoku. Ze kterého období pochází ta, kterou vidíte na obrázku

 

Reklama