bas3.jpg
Foto: Jan Hrdý

Toto dílo, které je k dostání také v limitovaném počtu, představuje diverzitu, hlavní symbol edice WE bezdýmného zařízení IQOS, tak, jak ji vnímá sám umělec. Akce byla navíc spojená s květinovým workshopem pod vedením profesionální floristky, takže všude to vonělo jarem.

bas2.jpg
Foto: Jan Hrdý

„Ví se o mě, že jsem milovníkem přírody a pojem „diverzita“ v ní má pro mě až posvátný obsah. Stejně jako bohatá příroda, tak i osobnost a individuálnost každého jedince jsou stavebními kameny barevného a různorodého světa. Symbolem této různorodosti by mohl být třeba tropický prales. Poetika prvotního ráje, magické zahrady, v níž lze nalézt cokoliv. Papoušek usazený na větvi je božstvem volnosti, svobody a individuality. Je to pralesní kouzelník, jenž se oddává magickému rituálu vypouštění fantaskních rostlin, což evokuje neinvazivnost bezdýmného zařízení a propojuje se s vizí budoucnosti bez kouře,“ řekl Michal Bačák.

bas4.jpg
Foto: Jan Hrdý

Jak se vám líbí? Nám moc! Zařízení IQOS 3 DUO WE má unikátní tyrkysový odstín a jeho boční kryt je inspirován souhvězdím barev, které představují krásu rozmanitosti. Limitovaná edice přichází také s kolekcí vrchních krytů ve čtyřech barvách.

bas.jpg
Foto: Jan Hrdý

mo.jpg
Foto: Profesionálně vyškolený personál vám pomůže při přechodu na bezdýmnou alternativu nebo poradí s výběrem vhodného zařízení, vyzkoušela Jitka Turková. Tento servis je pak k dispozici ve všech obchodech IQOS po celé ČR. Klára Křížová

Musím říci, že jsme si to s kolegyní užily. Uvnitř butiku bylo pro hosty připraveno lahodné občerstvení a osvěžující drinky. Na květinovém workshopu bylo možné uvázat si s pomocí profesionální floristky květinu dle výběru. Bonusem pak bylo losování o tři plakáty Michala Bačáka, které umělec osobně podepsal s věnováním. Kolegyně Jitka byla jednou ze tří šťastných žen, které plakát získaly. Má ráda modrou barvu, z nečekané výhry byla nadšená.

O umělci

ba1.jpg
Foto: Jan Hrdý

Michal Bačák patří mezi nejvýraznější osobnosti současné ilustrátorské scény. Pro jeho ručně kreslené ilustrace je typická precizní práce s linií a detailem. Ve své tvorbě kombinuje přírodní a folklorní motivy s vědecko-fantastickými. Neomezuje se pouze na vlastní tvorbu, ale jeho ilustrace zdobí stránky knih, porcelánové sady, stěny interiérů, jízdní kola nebo současnou architekturu.
Spolupracuje s designérskými i architektonickými studii, jeho kresby zdobí porcelán galerie Křehký nebo rámy uznávané značky kol Festka. Bačákovy ilustrace jsou nyní i vizuální tváří barokního orchestru Collegium 1704.
Podílel se také na výtvarném řešení několika interiérů, mimo jiné Archeoparku Pavlov, a především pražských restauračních podniků. V roce 2017 obdržel ocenění Ilustrátor roku 2016 v Czech Grand Design a je dvojnásobným držitelem titulů v mezinárodní soutěži Elle Deco (EDIDA).