Ve svých 33 letech jsem nastoupila na dráhu. Pracovala jsem v nákladní pokladně a poměrně rychle jsem se zapracovala.

Můj nadřízený náměstek byl chytrý chlap, ale bylo o něm všeobecně známé, že opovrhuje ženami.

Nějak jsem mu nesedla, a tak po 2-3 letech mi začal brát premie, a to údajně za nečitelné zápisy a jiné primitivní věci.

V tu dobu to fungovalo tak, že pokud člověk donášel vedení, nebo udržoval s nadřízeným intimní vztah, tak prostě uspěl. Tudíž to mi nehrozilo, a tak jsem byla neustále na černé listině.

V 90. letech přišla redukce pracovních sil, a tak jsem tušila, že budu mezi prvními, kdo dostane padáka. Jenže můj milý nadřízený mě začal posílat na všelijaké zkoušky, abych mu dělala střídačku, holku pro všechno, včetně nočních směn u (z)prodeje jízdenek a tranzitních zásilek. Veškeré zkoušky jsem udělala, a pak začalo peklo ještě větší.

V té době jsem měla sedmiletou dcerku a byla jsem s ní sama. Dělala jsem 12hodinové turnusy a občas i noční služby. Pokud jsem to kvůli holčičce odmítala, nechtěla jsem ji nechávat v noci samotnou doma, bála jsem se o ni… tak mi bylo sděleno že na směnu „musím,“ jinak tedy nejsem pro dráhy potřebná.

Jeden jarní den jsem měla 12hodinovou šichtu a šéf mi volal, abych po ní nastoupila na noční do osobní kasy /prodávat jízdenky/.

Hrozně mě to vytočilo a odmítla jsem. Nebylo mi dobře, hrozně mě bolel kyčel. Výhružně mi tenkrát řekl, že o tom se budeme bavit jinde a jinak. Okamžitě mi bylo jasné, že letím.

Abych získala trochu času, šla jsem k lékaři a 3 měsíce jsem marodila. Byl mi přidělen částečný invalidní důchod a já, hloupá ženská jsem dala sama výpověď ze zdravotních důvodů. Později jsem se tloukla do hlavy, jak jsem se mohla za to všechno ponižování na nich hojit. No pozdě „ bycha“ honit , ale bylo to jedno z mých nejhorších zaměstnání, kde jsem zažila šikanu.


Je to smutné, co píšete, ale máte pravdu: pozdě bycha honiti. V tu chvíli jste se chtěla zbavit práce, kde vás šikanovali, a nemyslela jste na následky. Držím palce, ať se vede líp.

Reklama