Každý začátek je těžký.

Každý nový začátek je velmi těžký. Ať se jedná o novou práci, nové bydlení, novou školu nebo cokoliv jiného.
 
Pamatuju si svůj první "nový začátek" příchodem do nové školy. Bylo mi 14 a bylo to hrozné. Od školky jsem byla zvyklá na stejné lidi a kamarády, měla jsem zaběhnutý režim, cestu do školy a pod. a najednou změna. Hrůza! Pak další škola, tentokrát střední, zase si zvykat na nové lidi, prostředí. Zase hrůza. Přestože nemám problémy adaptovat se v novém kolektivu, bylo to těžké.
 
Přicházely i hezké nové začátky.
 
Lásky - každá je krásná, alespoň ze začátku, pak odejde, přijde nová a zase je to těžký začátek, protože každý je jiný a každý od toho druhého něco očekává a vyžaduje. Ne vždy to je podle našich představ.
 
Manželství - další skok do neznáma, přestože svého "životního partnera" známe třeba i několik dlouhých let, nevíme přesně co nás čeká.
 
Narození miminka - bezpochyby nádherná událost, pro mě ta nejkrásnější. Určitě mi všechny maminky dají za pravdu, že ačkoliv si myslíme, že jsme na mateřství dokonale připraveny, nejednou nás zaskočí něco, na co prostě připraveny nejsme. Ještěže jsme vybaveny mateřským pudem a ve velké většině tyto situace zvládáme bravurně.
 
Zaměstnání - tak to je vždy velmi těžký začátek. I když nastupujeme do práce, kterou chceme dělat, nevíme, co nás čeká. Obavy z toho, co se od nás očekává a z toho, co očekáváme my nebo obavy z nového kolektivu jsou zcela na místě.
 
Těžké začátky našich potomků - školka, škola, střední škola, první zaměstnání atd. Už to sice nejsou "naše začátky", ale začátky našich nejmilovanějšich a to každá máma prožívá velice intenzivně.
 
Co říct závěrem? Snad jen jedno...všem  přeji lehké prožití každého nového "těžkého začátku". Ať jsou všechny krásné.
 
Hezký den přeje Maranta

 
Milá Maranto,
máte pravdu, začátky vlastně procházíme neustále a dokola... A možná, že začátky našich potomků prožíváme mnohem hůř než svoje vlastní. I já Vám přeji jen lehké - těžké začátky.
 
Přeji krásný den i celý víkend.
Reklama