Bylo osm hodin večer a půlka národa zasedla k televizím a pustila si další z řady hudební reality show pod názvem Česko hledá SuperStar.

 

Na pódium, které znamená svět, vystoupilo pět přeživších a předvádělo, jak cítí rock. Já rock miluji a jsem jím odkojen. A tak jsem na výkony hleděl se zaujetím. Zde máte můj pohled na věc:

 

Michal Hudček vystoupil a odzpíval nezáživným způsobem jak „To Be With You“ od amerických Mr. Big tak „Zejtra mám“ od Ready Kirken. Tenhle chlapík ale nebyl to nejhorší, co mezi osmou  a necelou desátou hodinou večerní bylo k slyšení. Nevím, ale nějak si nedokážu představit, že by tenhle rozpačitý hošík mohl být superstar…

 

Gába Al Dhábba je sexy kus, ale tentokrát to ani v „Nebi“ od Anny K. ani v „Black Velvet“ od Alanah Myles příliš neukázala - ale to nebylo o zpěvu, ale hezky sexisticky mužsky o vzhledu. Co se týče hudby, Nebe zazpívala dle mého vkusu lépe než Anna K., na originál černého sametu neměla… Pevně ale věřím, že postoupí dál, protože dívat se na samý chlapy je pro mne utrpení. Aneb, kdeže loňské sněhy jsou a kde je má policajtka :-)

 

Třetí a osmý v pořadí zpíval Peršan Ali Amiri aneb roztomilý doktůrek se špatnou češtinou nejen ve výslovnosti, ale i v intonaci. Zatímco „Don’t Cry“ od Guns N‘ Roses šlo ještě přežít, i když nic moc, tak „1970“ od Chinaski bylo utrpením. Hrozným mučením. Takhle zprznit jednu z nejpravdivějších českých rockových písní popisujících můj osud je hrozná věc. Aneb alespoň pro mne byl Amiri v té době jasným propadákem. A jak se nakonec ukázalo, i tak tomu bylo.

 

Vlasta Horvát je velmi zvláštní chlapík. To jak vypálil ve druhé sérii „The Final Countdown“ od švédských Europe, i to, jak si poradil s parádní Střihavkovou a BSP písní „Země vzdálená“, bylo úžasné, dokud měl člověk zavřené oči. Když jsem je otevřel, už jsem neviděl rockera, ale milého vesnického kluka. A stejně jako Hudček mi přijde nemastný neslaný.

 

A poslední odzpíval Petr Bende. Fanynky všech ostatních mi snad prominou. Ale Bende, to je Rocker úmyslně s velkým R, a proto jak „In The Shadow“ od Rasmus, tak především „Ani náhodou“ od Alice byl zážitek. Zážitek jak pro uši, tak i pro oči. Mělo to energii, mělo to šťávu, mělo to rytmus. Snad jen ty korále mne rušily, ale ve srovnání s ostatními to bylo jak nebe a dudy. Jak se říká: Rockerem se musí člověk narodit.

 

Tento text píši ještě před vyhlášením výsledků.

 

Kdybych rozhodoval já, vyhodil bych Aliho Amiriho, protože když poslouchám jeho interpretaci písní a jeho zpěv  - přijde mi nejhorší. A v žádném případě bych nepropustil Petra Bendeho. Ten má totiž spolu s Gábou šmrnc a charisma, po kterém včera velmi často volali všichni poradci.

 

A kdyby záleželo na vás,  tak podle vaší ankety by také nepostoupil Ali Amiri. Jukněte sem na tuto stránku

 

V průběhu dopoledne anketu zaktualizujeme a budete moct hlasovat znova.

 

A pokud si chcete o SuperStar pokecat – zde je diskuse jen a jen o tomto fenoménu.

 


Včera nakonec vypadl: Ali Amiri

 

Ale to vy asi už stejně víte.  Tak co? Kdo podle vás má být po včerejšku českou SuperStar tenhle rok?

Reklama