To vyplynulo z dalších dvou příspěvků, které přišly na naši redakční adresu. Jeden poslala čtenářka miuka (a k němu krásnou fotku ohňostroje) a druhý čtenářka Helena. A jsou plné optimismu.

Milé dámy, vy umíte člověku zvednout náladu. Bude dobře, taky tomu věřím. Když se budeme snažit. :-) Děkuju za příspěvky a přeju krásný den i celý nový rok.


Dobrý den,

dovolte, abych i já popřála Vám v redakci i všem čtenářkám šťastný rok 2014 a ať je takový, jaký ho chcete mít!

A teď trochu k dnešnímu tématu. Donutilo mě zamyslet se nad tím, jaký ten předešlý rok vlastně byl. Nevím, jestli s ním mám být spokojená nebo ne. Vlastně nebyl ničím zajímavý. Mám pocit, že všechno podstatné se odehrálo ještě ty dva předchozí roky před tím a tenhle byl takový nějaký stagnující. Samozřejmě, že vždycky se začátkem roku mám plány, co všechno bych chtěla a nechtěla, ale znáte to: pokud chcete Boha rozesmát, řekněte mu o svých plánech. Takže i dnes ráno jsem se vzbudila plná energie a plánů, ale uvidíme, co se mi zas během roku podaří. U mě je ještě trošičku problém, že se spoustou věcí potřebuji asistenci a jelikož nechci pořád někoho otravovat, tak často z plánů sejde. Ale ať si jen nestěžuji. V roce 2013 se mi podařilo i něco ztratit a ztráta to byla příjemná - celých 9 kilo ze své váhy. Sice to chtělo trochu snažení, ale nic není zadarmo. A vlastně se mi podařilo i něco najít - takový menší přivýdělek. No co, nemusí pršet, stačí, když kape :-D

Nicméně doufám, že po tom nezáživném minulém roce bude tenhle o trochu lepší. Ano, člověk bývá často nespokojen, a když se pak stane něco nepříjemného, tak zjistí, že to vlastně nebylo tak špatné, ale myslím si, že alespoň malá nespokojenost je na místě. Ono to pak totiž občas donutí k nějaké akci, změně.

miuka

Tak ještě jednou: mějte krásný rok 2014 plný radosti a spokojenosti!

miuka


Jaký byl rok 2013 ?

Zajímavý, na některých úsecích cesty vyhrocený a neobešel se bez boje, na některých plynul tiše a pomalu. Ostatně jako celé naše bytí.

Poznala jsem hodně zajímavých a zapálených lidí pro nějakou věc. Lidí, kteří ten život žijí, nejen přežívají v polospánku s heslem ať už je toto či ono hlavně za mnou. V jednom momentě jsem se dokonce zamilovala do jednoho takového... co žije naplno... ale nebyl to ON. To jsem věděla od začátku, jen to bylo opravdu velké dobrodružství :-). Hodně velké.

Každý další rok, který prožiju si nějak víc uvědomuji, asi je to věkem (42). Mám pocit, že čas má jinou kvalitu. Stále víc si taky vybírám, s kým ho strávím. Taky jsem použila síto na přátele, a nepustila přes něj ty, kteří se snaží jen brát.

Od jistého času je každý rok pro mě plný objevů, kladné, záporné... kdo to v danou chvíli umí posoudit? Snažím se stále víc věci jen tak vzít, že se prostě dějí...

V roce 2013 jsem si zase o kousek víc uvědomila, kdo jsem, co chci a že je správné to chtít.

Takže osobní bilance zakončena slovy - bylo dobře a zase nějak bude (většinou tak jak si to sami nastavíme).

Helena

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Rok 2013

  • Co vám přinesl rok 2013?
  • Jak na něj vzpomínáte?
  • Co se vám vloni povedlo a nepovedlo?
  • Stalo se ve vašem životě něco zásadního?

Prosím, další příspěvky už neposílejte, za chvíli se dozvíte, kdo vyhraje, a to knížku Sexy vrásky a velké lásky, kterou napsala India Knightová (nakl. JOTA).

obal

Reklama