O numerologii, nejen o pátku 13., ale například i o konci světa 21. 12. 2012 píše čtenářka Verča27 ve svém příspěvku k dnešnímu tématu...

Téma dne pomalu končí, přečtěte si příspěvek čtenářky Verčy27...


Kdyby se nešťastný den poznal podle data, bylo by to jednoduché. V ten den bychom nevycházeli z bytu, nedělali nic důležitého a jen čekali, jestli si nás smůla přece jen nenajde i zalezlé pod peřinou. Já mám ale dojem, že tak to prostě nefunguje. Dopravní nehody, zlomené nohy a pětky z matematiky nás přece mohou postihnout v kterýkoliv den. Stejně tak jako narození potomka, svatba či výhra v loterii. Moje maminka se narodila 13. Byl to čtvrtek. Babička rodila v porodnici. Tenkrát se to nebralo jako porušování osobní svobody, ale jako vymoženost moderní doby. Nabídli ji sice, že napíšou do rodného listu 14., ale to je zase pátek... nešťastný to den. Numerologie tenkrát ještě nebyla v módě, takže nikdo neměl obavu, že touto malou lží ovorozenci změní celý osud, ale 13 se jako nešťastné číslo traduje snad už od dob biblických. Babička jim tenkrát řekla : „Jen to nechte, já nejsem pověrčivá.“ A opravdu není. To já už jsem na tom hůře. Klidně obejdu celý blok, jen abych nezkřížila cestu černému kotěti na procházce. A když už se tomu nelze vyhnout, tak se utěšuji tím, že ta kočka měla určitě aspoň jeden světlý flíček, tedy nebyla černá. Funguje to. Čísel se ale bojím opravdu spíše v té matematice. Nemám dojem, že zrovna 21.12.2012 bude konec světa. Nějaké kometě, která nás jednou smete, nebo i lidské blbosti, která lidstvu zlomí vaz, (v tom, co bude vlastně příčinou konce Země, si nejsem jistá) je symbolika čísel ukradená. Navíc, třeba v takové Číně už mají úplně jiný letopočet. Nemůžeme být přece tak ješitní a vyžadovat apokalypsu dle kalendáře západního světa. A tak si myslím, že nějak podobně to bude i s těmi pátky třináctého. Nemůžu si vzpomenout na žádný z těchto dní, který by pro mě byl vyloženě nešťastný, naopak i ty zatím nejtěžší dny v mém životě měly v kalendáři naprosto nevinné datum. Pro někoho jiného to možná zrovna byly nejšťastnější dny v životě. Pocit štěstí a neštěstí je totiž subjektivní a neptá se na datum. Tak zapomeňme na kalendář a buďme šťastné.

Verča27

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13. května 2011: Pátek 13.

Možnost zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončila. Okolo 16.00 hodiny se dozvíte, které čtenářky získaly některý z těchto dárků od Knižního klubu: Bíla magie, Magická hra čísel a hvězd a Poselství tarotu s balíčkem TAROTOVÝCH KARET!

tarotbilamagie

Reklama