Bylinky jsou rostliny, které nám slouží a těší nás. Jsou naším těsným spojením s přírodou. Bývaly doby, kdy všechny rostliny byly pro lidstvo důležité. Bývaly považovány za děti Matky Přírody. Některé zůstaly těmi dětmi dodnes.

Vítejte u krásného, zdravého a voňavého tématu, ve kterém si už představily bazalku, mátu peprnou a libeček lékařský. Dnes si povíme něco o jednom z nejstarších nejrozšířenějších  koření – anýzu vonném.
A opět přispěje svými poznatky i naše čtenářka Tina5.

Pokud byste se chtěly připojit i vy ostatní, pište na redakční e-mail: alexandra.stuskova@zena-in.cz, předmět BYLINKY. Ráda uvítám vaše informace, poznatky a nápady, poněvadž svět bylinek je nekonečný.

Anýz vonný

anyz

Původ

Původní domovinou anýzu je jižní Evropa a teplejší oblasti Asie. Tato prastará léčivá rostlina a koření byla ve Středomoří a Indii známa od starověku. Jako aromatikum ho doporučoval už starořecký učenec Pythagoras.

Pěstování

Anýz je letnička, jednoletá rostlinka, kterou je ideální pěstovat v květináči nebo truhlíku. Může se ale zasít i na záhon. Má ráda slunce a teplo. Nejideálnější pro výsev je měsíc duben. Kvete bíle a plody – dvojnažky, se sklízejí brzy na podzim, na počátku jejich zrání, a to sestřižením celého okolíku. V tenké vrstvě na vzdušném místě se dosušují.  Semena se po usušení mnutím oddělují od stonku a ukládají do sáčku nebo uzavíratelné nádoby v suché místnosti. Tato bylinka patří do stejné „rodiny“ spolu s kmínem, fenyklem a koprem.

Použití v kuchyni

V kuchyni je anýz znám jako „chlebové semínko“. Je nezbytnou součástí žitného chleba, ale i mnoha druhů cukroví. Zvláštní nasládlou příchuť dodává omáčkám, polévkám nebo dušené zelenině. Pokud se semena anýzu před použitím pořádně rozemelou nebo rozdrtí, zřetelné anýzové aroma dokáže navodit i příjemný, svěží dech.
Anýz má stejně jako fenykl velmi příznivý vliv také na trávení. Povzbuzuje celý trávicí proces, zlepšuje chuť k jídlu, působí proti plynatosti a uvolňuje křeče v zažívacím traktu.
Jelikož má anýz sladce kořeněnou chuť a vůni, používá se nejen jako koření do jídel, ale třeba také jako ingredience při výrobě cukrovinek a alkoholických nápojů (například anýzovka, absint apod.)

Léčivé účinky

Dezinfekční a antibakteriální účinek anýzu je dobrou prevencí infekčních chorob trávicí soustavy. Může se užívat dokonce i při otravách jídlem, nebo při průjmových onemocněních. Anýz se už od pradávna osvědčil také jako výborný lék na kašel a bolavé průdušky. Ulevuje v době, kdy je kašel suchý a dráždivý.
S anýzem se také setkáváme coby se součástí dětských čajů, neboť příznivě působí proti kojeneckým kolikám. U kojících matek pak podporuje tvorbu mateřského mléka. Proto ho můžete najít i téměř ve všech čajích pro kojící maminky.
Ve starých herbářích se také uvádí, že anýzové semeno podporuje a zlepšuje plodnost u mužů, ale toto tvrzení není ničím podloženo.

an

Anýz v magii

Od středověku přetrval v lidovém léčitelství pro anýz přídomek všelék. Ve starém Egyptě znali účinky anýzu už v roce 1500 před naším letopočtem. Římané považovali anýz za afrodiziakum a v keltské magii, tam používali anýz za účelem vrácení mládí. Starší ženy si zavěšovaly anýz nad postel, aby si uchovaly vzhled dívek. Také se věřilo, že anýz dohlíží nad sny a zabraňuje nočním můrám. Anýz se plnil do váčků, anebo rovnou do polštářů. Pokud si koupíte esenciální olej „anýz“ a vdechujete jeho vůni, tak by mělo toto vdechování pomáhat i proti bolestem hlavy.

Anýz očima čtenářky Tiny5

Není na světě bylina, která by na něco nebyla. Anýz je bylinka, která provází moje děti od narození. Čaj z anýzu se dá koupit v lékárně, ale já jsem ho vařila, pomáhal holčičkám, když je bolelo bříško anebo když nespaly. Čaj z anýzu má také uklidňující účinky. Anýz pěstuji v truhlíku, na zahrádce se mi moc neujal. V zimě ho přidávám do vánočního cukroví, společně i s badyánem. Krásně ho provoní. Málokdo možná ví, že anýz se dá použít také jako repelent proti hmyzu, docela dobře funguje i proti komárům. Posílám recept na anýzový čaj, který působí třeba při nadýmání. Je jednoduchý.
Na dva hrníčky vody dáme 1-2 lžičky rozdrcených, dobře usušených anýzových semen. Zalijeme ¼ l. vroucí vody a necháme 15 minut vyluhovat. Místo cukru osladíme malinko medem, ale lepší je jen tak, bez ničeho. Pijeme po malých doušcích.

Příště: šalvěj lékařská

použitý zdroj: Zdroj: Lesley Bremnessová, Bylinář - zdraví, krása a radost, Fortuna Print, 1990

Čtěte také:

Reklama