Čtenářka Marde ráda sypané čaje a ty, které si sama nasbírá. Poslední dobou je to sbírání pro ni těžší, protože ubývá luk a přibývá silnic. Děkuji Vám Marde za příspěvek!

Dobrý den,

k čaji mám velice kladný vztah, hlavně k bylinkovému. Od dětství jsem chodívala s tetou sbírat bylinky, které jsme pak vázaly do svazečků a nechávaly sušit v kuchyni. Po usušení teta míchala různé směsi. Dodnes si dokážu vybavit tu krásnou vůni. V dnešní době se bylinky sbírají hůře. Louky ubývají a silnice přibývají. Ale i tak se snažím nacházet louky dál od silnice, abych si našla ty svoje bylinky. Když byli kluci malí, chodívali na louku se mnou. Každý měl svůj sáček. Sbírali jsme hlavně podběl a mátu. Čaj z těchto dvou bylinek je velmi dobrý. Někdy přidám kopřivu nebo řebříček.

Kromě bylinkových čajů mám ráda ovocné směsi sypané. Jako malá jsem mívala ráda čaj s mlékem a čaj s medem a citrónem. Někdy jsem si místo citrónu dávala pomeranč. Na zahřátí pomohla kapka rumu. Před odchodem do práce si dělám hrníček zeleného čaje a po příchodu domů si vařím bylinkový. Někdy si před spaním dám meduňkový. O víkendu se synem občas popíjíme zázvorový s medem a citrónem. Ten mám naložený v lednici.

Hezký den s šálkem dobrého čaje

marde


Pomalu končí téma dne : ČAJ

V 16 hodin zveřejním, koho dnes odměním!

Reklama