Bylinky mám ráda a dost jich mám i na zahrádce – šalvěj, meduňku, mátu peprnou, levanduli, bazalku, dobromysl, saturejku. Ale jednou jsem se taky pěkně spálila. To, když mi kdosi poradil, ať si udělám třezalkový olej, že je vynikající na rýmu. Mám natrhat třezalku, dát do sklenice, zalít dobrým stolním olejem a nechat alespoň šest týdnů někde na sluníčku vyluhovat. Tak jsem to udělala. Po šesti týdnech jsem olej slila do menší skleničky, měl tmavou barvu, trošku do hnědozelena.

Uschovala jsem ho a hodlala použít při nejbližší rýmě kohokoliv z rodiny. Řada padla na mě, já to byla, kdo začal první posmrkávat, a tak jsem se odhodlala použít onen třezalkový olej. Vzala oční kapátko a kápla jsem si do nosu.

Páááni, to jsem si dala. Jistě si pamatujete tu slavnou scénu z filmu Postřižiny, kdy Rudolf Hrušínský po vstříknutí eukalyptového oleje do nosu oběhl celý byt. Tak nějak jsem vypadala i já. Měla jsem dojem, že mi ta kapka oleje snad vypálí do hlavy díru. Olejíček putoval do koše a já se vrátila ke staré osvědčené metodě – ke slané vodě.


Pěkné ráno! Jo příroda, ta má grády :-).
Děkujeme za příspěvek a užijte si dnešní den. Mně by se nějaký ten olejíček na nachlazení zrovna moc hodil.

Těšíme se na další vaše zážitky s bylinkářstvím a kulinářstvím. Pište své recepty a babské rady!
Můžete totiž zase vyhrát kosmetiku. redakce@zena-in.cz

Dopoledne startujeme dnešní bylinkovou soutěž!

Reklama