Zimní období s sebou nese i boje proti oslabením organismu. Je třeba dbát vyšší opatrnosti a myslet na včasnou prevenci. Pokud se obtíže i přesto dostaví, často pomůže klid, odpočinek a dostatečný příjem tekutin. Slýchávali jsme už od našich babiček, že bylinky dokážou podpořit dýchací systém nebo třeba trávení. Stačí jen zvolit tu správnou.

Nachlazení

Pickwick HerbalisNachlazení se tradičně nejvíce objevuje v podzimních a zimních měsících. Sychravé počasí a přechod ze zimy do tepla způsobí oslabení organismu a vyšší náchylnost k nemocem. Důležité je potíže nepřecházet a řešit je co nejdříve. Důležitou součástí pomoci při obtížích je doplňování tekutin ve větší míře, než jsme zvyklí - ideálně v malých dávkách po celý den. Pickwick Herbalis Nachlazení příjemně prohřeje organismus. Spojuje sílu zázvoru a dalších voňavých bylinek - květ černého bezu, lipový květ, fenykl. Chuť čaje zpříjemní i sléz a tymián.

Kašel a dýchání

Pickwick HerbalisKašel je nepříjemným a častým příznakem potíží v oblasti horních dýchacích cest. Nejčastěji používanou bylinkou proti kašli je lipový květ. Je obsažen v čajové bylinkové směsi Pickwick Herbalis Průdušky. Šálek čaje provoní i anýz, tymián, mateřídouška, šalvěj, máta nebo fenykl.

Zažívací potíže

Kvalita i četnost stravování je v dnešní době často podceňována. Máme tendenci zatěžovat žaludek trávením velkého množství tuků a kyselinotvorných potravin. Nevhodné Pickwick Herbalisstravovací návyky mohou vést k trávicím potížím. Nejlepší prevencí je vyvážený jídelníček s dostatkem vlákniny a pravidelná konzumace malých porcí. I při problémech s trávením lze hledat pomoc v přírodě. Nejvyhledávanější bylinkou podporující správnou činnost trávicí soustavy, která je zároveň charakteristická i pro směs Pickwick Herbalis Zažívání, je máta. Spolu s heřmánkem a fenyklem napomáhá udržovat pohodu trávicího systému. Fenykl navíc podporuje chuť k jídlu.

Reklama