Čtenářka Tina5 nám poslala krásný příspěvek, ve kterém podrobně vypočítává, které bylinky pěstuje a k čemu je používá. Děkuji Vám Tino5 a trochu závidím…

Milá redakce, děkuji za krásné jarní voňavé téma.

Miluju zahrádku, miluju bylinky, miluju jaro. Mám ráda každé roční období, ale jaro je asi nejkrásnější. Sice na mé milované pletení mi zbývá velmi málo času, ale nevadí, pletení neuteče, ale sluníčko a bylinky a sázení či setí ano. Vše chce svůj čas, svoji péči. A každá rostlinka nám naši péči 100násobně vrátí.

Že jsme konečně v domku se zahrádkou jsem už psala. Využívám každý kousek zahrádky.

I procházka v trávě je příjemná. Tak i trávník najdem. Nejen chlebem živ je člověk, tak i spoustu kytiček u domu máme a nejen ty šlechtěné, ale při sekání trávy se pečlivě vyhýbám třeba kopretinám, sedmikráskám, třezalce, kontryhelu a dalším nejen krásným a voňavým, ale i moc užitečným rostlinkám. Za trochu námahy to stojí mít je u domu..

4

Záhony plné zeleniny, kterou milujeme a konzumujeme ji hodně, ty tu také máme. Od loňska i skleníček, kde roste salát a už jsem tam vysadila papriky a věřím, že zmrzlí muži letos nezaútočí a když, tak jen malinko, že to papriky ustojí.

Manžel mi postavil pařeniště, ve kterém jde krásně salát, kedlubny a majoránka. Bramboráky s vlastní, právě utrženou majoránkou a vlastním česnekem chutnají tak nějak ještě lépe..

Také se snažím o vlastní česnek, s tím kupovaným, o kterém jsem se dočetla, že se k nám z Číny dostane  až rok po sklizni, jsem skončila už loni, kdy jsem sklidila náš první česnek. Nevím, zda je to psychické, ale chutná opravdu jinak. A co medvědí česnek, právě je jeho čas.... Ochutnali jste někdy domácí chléb s domácími škvarky posypaný nasekaným medvědím česnekem? Když jsme u medvědího česneku, minulý týden jsem ho namíchala s pažitkou do tvarohu a holky se chodily několikrát přidávat, opravdu ňamka veliká..

5

Stejně jako česnek přejdu i krásné jahody v plastové krabičce, jsou nádherné, ale jak chutnají, to opravdu nevím.

Někde jsem slyšela termín „globální zelenina“ a moc se mi zalíbil, tak nepodporuju španělská rajčata, která hlínu neviděla a jsou tak úžasně naleštěná, že by se člověk zakousl ihned v hypersuper, ale když jsem si přečetla, proč se tak lesknou, opravdu mě přešla chuť. Zato naše rajčata, která pěstuji na balkónech, pomalu nestíhají dozrávat, holky na ně chodí jako na mls, ty miluju, chutnají úžasně. Balkony máme na jih, takže se rajčatům velmi dařilo, až mě to loni překvapilo, ale velice mile.

Ráno, když ještě všichni spí, slunko pomalu vykukuje z poza kopce a ptáčci tak nádherně zpívají, vyběhnu na čerstvé kopřivy, jednak věřím, že jsou proti revma, takže bez rukavic, a navíc dodají tělu spoustu dobrých látek, uvařím hrnec kopřivového čaje, také sekám jarní kopřivy do baget či chleba, podle toho, co právě peču, v neděli jsem kopřivy přidala i do knedlíků ke svíčkové a nikdo si nestěžoval, naopak. Než vyroste pažitka, aby ji bylo dost, sekám mladé kopřivy místo pažitky do polévky. 

6

Odpoledne natrhám dobromysl a máme zase čaj pro dobrou mysl. Myslím, že naši předkové věděli, proč tak rostlinu nazývají. Moc se těším, až vykvete třezalka a mateřídouška. A nejkrásněji při sušení voní lípa. Opravdu, všechny bylinky jsou úžasné, ale není nad lípu, ta dokáže provonět celý dům..

Na platě na sušení už se suší kontryhel, jitrocel a sedmikrásky. Do sklenic jsem ráno slila pampeliškový med a jitrocelový sirup, ale ač máme každého několik sklenic, nevím, nevím, zda do zimy vydrží, asi ještě s holčičkama na pampelišky vyrazím. Zkoušela jsem i pampeliškový salát z listů pampelišek, ale jsou opravdu dost hořké. Když mě viděl manžel, kometoval moji svačinu slovy: „Maminka bude tááák zdravá a silná..:-))“ za to pampeliškové stonky děti milují.

Stejně tak sedmikrásky. Opravdu děkuju za to, že nežijeme ve městě, ale v čisté přírodě. Pozná se to i podle výskytu chroustů. Při pletí mi jednou pomáhala babička(manželova maminka), které je už přes 70let a byla v úžasu, protože říkala, že za svůj život poprvé vidí ponravu, vždy o ni jen slyšela, ale nikdy neviděla. Chroustů tu opravdu máme hodně, ty nejíme:-))), ale prý jsou známkou čistého prostředí.

Na druhém bylinkovém záhonu pěstuju meduňku, mátu, šalvěj. Manžela dost trápí afty, o meduňkovém či mátovém čaji snad psát ani nebudu, bylo by to nošení dříví do lesa. Z meduňky dělám také sirup, má tu výhodu, že stačí zalít horkou vodou a máme v zimě voňavý meduňkový čaj.

7

Koukala jsem, že už velmi brzy pokvete bez, čaj je velmi dobrý na kašel, z plodů dělám šťávu, taky výborná. Sousedka mi donesla na ochutnání šťávu z květů bezu, také moc dobrá, snad letos vyzkouším.

A tak bych mohla pokračovat dál, ale nejen na zahrádce máme dobroty, ale i doma v květináčích. Začala jsem s lipií, stévií, také nám v jídleně za oknem roste gingo bioba a z čeho mám největší radost - rozmarýnka a levandule ze semínek. Miluju levanduli, její vůni, barvu, myslím, že levandule není nikdy dost. Takže ikdyž už ji na několika místech na naší zahradě najdete, letos jsem si ji zkusila i vysít a ona vyrostla.

Když jsem se bavila s paní v květinářství a snažila se ji sdělit svoji radost z rostlinek, které jsem si vypěstovala ze semínek, paní mé nadšení nesdílela, je fakt, že ji živí prodej rostlin, byla by proti sobě, ale ta její otrávěná věta..“Když vidím, kolik to stojí, nepiplala bych se s tím..“ mě sice zaskočila, ale hned jsem nahodila úsměv se slovy, že se s tím piplám ráda, každý lísteček mě potěší..

Tak máme vlastní sazenice salátu, celeru i kedluben, papriky i rajčat, Letos chci rozšířit naši domácí bylinkovou zahrádku o angínovník, citrónovou trávu a další věci. Uvidíme, zda zbydou peníze. Také občas zahlédnu zajímavou knihu o bylinkách a červíček vrtá, zda by se mi hodila.

A tento týden zajdu do lesa na smrkové výhonky na sirup, loni jsem prošvihla správný čas, děti marodily a než jsem se dostala do lesa, byly výhonky už moc velké. Loni byl květen a červen opravdu náročný, co se nemocí týče, lékařka jen předepisovala jedny antibiotika za druhými, celkem se dcerám angína otočila 3x během dvou měsíců, tak jsem si řekla dost, zkusíme to jinak a vypadá, že to funguje, že by byly neustále zdravé jak řípa, to se říci nedá, ale lékařku jsme déle jak 3/4 roku neviděli, bylinky pomáhají na celé čáře.

Třezalkový olej, který každoročně dělám po litrech neb se najde vždy někdo cizí, kdo ho také potřebuje, nám vyléčil nejeden ekzem či spáleninu a hodně lidem pomohl, ikdyž zpočátku nevěřícně koukali, co jim to radím k používání, přece jen to není mast z lékárny. Také uvařit si kotel bylinkového čaje při nachlazení či kloktat šalvěk při bolesti v krku je náročnějí než věta:“ Spolkni prášek!“ možná i trošku déle léčba trvá, ale tak nějak mě opravdu těší, když vidím, že to jde bez chemie. 

A když jsem se dívala na ceny čajů či směsí koření, polila mě hrůza, kolik to dnes stojí. Byla jsem po zimě velmi unavená, bála jsem se, že mi nenaskočí režim vstávání ve 4 ráno jako loni, sotva jsem se v 6 vykopala z postele, abych stihla v klidu snídani než půjdu budit dcery do školy, ale přišloto, je to tu. Jupí.  Ráno mě budí ptáčci zpěváčci daleko před budíkem a opravdu ráda vyskočím z postele. Co je krásnější než východ slunce, zpěv ptáčků a právě uvařený čaj z čerstvých bylinek?

Co je krásnější než ranní procházka v rose, pohled na záhon, který se krásně zelená a nedávno tam byla jen hlína, jaký je to zázrak, že se z těch malých titěrných semínek probudí nový život plný síly  k životu, aby nám lidem dal to, co potřebujeme a co nám chutná..

Krásný voňavý den všem přeje Tina5

Fotit moc neumím, to už víte, ale snad poznáte, že se kopretiny snesou sčesnekem, pažitka s tymiánem či dobromyslí, ředkviček není nikdy dost a mátu musím pěstovat ve velkém, protože ji holčičky žvýkají místo žvýkačky.. A jak se budí ze semínek kedlubny či majoránka..


Tina5
Text nebyl redakčně upraven


  • Bylinky a zeleninu si kupujete, nebo pěstujete?
  • Z jaké zeleniny nejraději vaříte?
  • Máte nějaký zajímavý recept?
  • Jak se z vás stala zahrádkářka?
  • Nebo proč se z vás nikdy nestane?
  • Máte ráda zeleninu a bylinky? Které? Proč?
  • Pochlubte se  svými výpěstky a svými zahrádkami s poživatelnými rostlinami…

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin odměním knihami: Biokuchařka Hanky Zemanové a Kuchařka pro dceru od Jany Florentýny Zatloukalové

Reklama