Vážená redakce,

tohle téma je pro mě jak stvořené. Sama pejska sice nemám, ale zato v Určicích u Prostějova mělo naše občanské sdružení útulek pro opuštěná a týraná zvířata. Ovšem nezájem lidí a hlavně úřadů dovršil veškeré naše snažení a útulek skončil.

Kdybyste viděli, kolik skvělých pejsků prošlo tímto naším zařízením. Byli jsme také v pořadu Chcete mě.

Všichni naši pejskové skončili u skvělých lidí, kteří mají zvířátka rádi. Až na pejsky, kteří byli v našem zařízení nejdéle. Ti skončili v jiném útulku, protože jsme již déle nemohli provozovat tuto činnost. To je slzí, když vidíte odjíždět pejska, který vám velice přirostl k srdci.

Každý, kdo naše zařízení navštívil a seznámil se s naším provozem, zkonstatoval, že naši pejsci se měli velice dobře. V ostatních útulcích vidíte pejsky zavřené v kotcích, kde je jich více pohromadě. Naši psi měli každý svůj kotec, svoji misku, svoji deku. Byli uvnitř budovy, ve které se jim v zimním období topilo. Třikrát denně chodili ven. Naši obětaví členové se o ně starali s láskou a velikou péčí, aby nepocítili to, proč je někdo vyhodil.

V loňském roce k nám přišel také pejsek pod jménem AKIM. Bylo to plemeno Akita-Inu. Byl to z počátku velice útočný pes. Asi ho někdo velice týral. Za celou dobu, co byl v našem útulku, kdy mu byla poskytnuta ta nejlepší možná péče, a hlavně vlídné chování našich členů, se úplně změnilo jeho chování.  Když už si začal zvykat na lidi, tak ho také odvezli do jiného zařízení, kde si bude muset opět zvykat na jiné lidi a jiný režim.

Jelikož budova, ve které naše občanské sdružení sídlilo, byla na cizím pozemku a majitelé zřejmě nemají rádi zvířata (natož tak lidi), tak nás společně s úřady vyštvali. Bohužel jsme nesehnali dostatek finančních prostředků, abychom patřičné pozemky koupili a naše snažení mohlo pokračovat i nadále.

Můžu ale říct, že pokud někdo pejska chce a nemusí to být zrovna pejsek s rodokmenem, ať se na útulky obrátí. Jsou tam pejsci, kteří čekají na toho svého pravého páníčka a skončili v útulku jen proto, že ten původní pravý nebyl.

S pozdravem všem dobrým lidem vaše čtenářka

Marta


Marto, držím vám palce, ať se vám podaří útulek znovu otevřít. Boj s úřady je na dlouhé lokte, ale vydržte!
Znáte někoho, kdo má útulek pro psy?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!


Reklama