Další čtenářkou, které její partner připomíná nějaké zvíře, je Bonda. Respektive připomínal, protože, jak sama píše, už delší dobu partnera nemá. Přesto si zavzpomínala na dobu minulou...

Připomíná vám váš partner nějaké zvíře, milé čtenářky? Pokud ano, napište to jako příspěvek do dnešního tématu (viz pravidla pod touto novinkou).

Nyní si už ale přečtěte příspěvek čtenářky Bondy...


Zdravím redakci a všechny Ženy-in!

Původně jsem nechtěla nic napsat do tohoto tématu, protože už dlouho nemám partnera a nejspíš už ani mít nebudu. Ale když jsem si dnes ráno přečetla váš úvodní článek o jménech zvířat, které partnerovi občas přidělujeme, vzpomněla jsem si na začátky mého ne příliš vydařeného manželství.
Vdávala jsem se dost pozdě na poměry v 80. letech, vlastně už mě mohli nazývat starou pannou v mých 25 letech. A můj únik do manželství za každou cenu s prvním, který mě chtěl, nebyl moc dobrý nápad a já jsem to tušila už tenkrát. Přesto jsem do toho šla na plný plyn s velkou citovou investicí.
Tehdy mě občas někdo z rodiny oslovoval Bobku, což inspirovalo partnera, nadšence do večerníčků, aby prohlásil, že jsme jako Bob a Bobek, králíci z klobouku. Na tu hru jsem přistoupila a doma jsme se navzájem oslovovali Bobe, Bobku, Králíku, Králíčku...

Dnes už to vím a radím všem děvčatům: Králíčka nebrat! To zvířátko, co se chvilku zdá roztomilé, brzy ukáže všechny ostatní vlastnosti, které jsou pro partnerský život naprosto nevhodné: jakmile zmerčí nebezpečí, tedy nějaký problém, rychle vezme nohy na ramena a nechá partnerku tím problémem klidně sežrat. I starost o rodinu nechává králičí parnerce bez výčitek. No a když si vzpomenu na to, jaké problémy měla matka při rozmnožování králičí populace, protože najít v okolí dobrého samce, schopného "nahonit" její samičky, rovnalo se zázraku, sedí i tohle na mého bývalého dokonale. Vůbec se nedivím, že u nás ve volné přírodě tato zvířata skoro vymizela. Ale bohužel se mi zdá, že v mužské populaci těchto zbabělců přibývá.

Já jsem chtěla pro svoji rodinu psa obranáře, bobra stavícího hrad, orla přinášejícího úlovek mláďatům, statečného lva. Dočkala jsem se zbabělce, který nakonec utekl před životem k alkoholu a skončil jako smradlavý tchoř ve své díře. Ještě že jsem ve znamení lvice a dokázala jsem se o sebe a rodinu postarat sama.

Dneska si občas pro zábavu dopřeji kolouška, který se ode mě vrátí do života trochu chytřejší a zkušenější, nebo nějakého zkušeného mazlivého kocoura. A těm ženám, které svého lva doma mají, přeji hodně štěstí.

Bonda

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. března 2011: Můj partner je zvíře!

Ve vztahu na sebe lidé hází různá zvířecí podobenství. To je samý kocourek, brouček, beruška, kanec, nedej bože jelen... Dnešní téma bude právě o těchto zpodobněních. Jistě vám váš partner totiž nějaké zvíře připomíná. Odpovězte mi proto na následující otázku...

  • Jaké zvíře vám připomíná váš partner a proč?

Pokud mi odpovíte dnes (21. března) do 14.00 hodin a vaše odpověď bude dlouhá minimálně jako tento odstavec textu, máte šanci získat pro svého „zvířecího" mazlíčka několik prima dárků. Aby byl krásný jako šlechtěná šelma, mám tu pro něj gel na vlasy got2b. Aby se venku na procházce nenudil, jistě ocení žluté frisbee. A aby mu chutnalo, nepohrdne dobroučkým Tabascem. Své příspěvky zasílejte na redakční e-mail uvedený níže a do předmětu nezapomeňte uvést heslo...

ceny

Reklama