Čtenářka Kůzle má díky trřídnímu srazu se základkou dítě. Jak k tomu došlo se dovíte v jejím příspěvku. Děkuji Vám Kůzle za příspěvek i hezké fotografie…

Třídní srazy

dobrý den přeji všem žínkám. Právě nedávno jsme měly třídní sraz s gymplem po 20 letech od maturity. Píšu záměrně měly, protože naše třída se skládala ze samých holek. Pro mě, která se vždycky víc bavila s klukama, byl nástup na gymnázium velkým šokem po přečtení seznamu spolužáků, samá á, á, á, ová , od shora až dolů. Podle toho to taky vypadalo, neskutečná slepičárna.

Za celé 4 roky jsem tomu nepřišla na chuť a vždy se cítila trošku jako outsider. Vlastně jsem mezi celou tou bandou našla jen 2 spřízněné dušičky, se kterýma se dalo bavit normálně. A podle toho vypadá i moje účast na srazech. Napřed zjistím, zda dorazí ta moje nejlepší kamarádka, se kterou se známe od postýlky, kdy nás její mamina hlídala.

Zvládly jsme spolu základku, její přestěhování se na čas do jiného města, návrat zpět a gympl. Do dneška jsme neustále v kontaktu. A pokud vím, že dojede, vyrazím na sraz i já. Ale místo povídání s ostatními bývalými spolužačkami si ke mně přisednou pozvaní profesoři a povídáme, povídáme. Nepamatuji si sraz, kdy by tomu bylo jinak. A když potom odcházím domů, musím se tomu smát. A říkám si, tak zase příště.

Něco jiného ovšem byl sraz se základkou. Takový mazec jsem od té doby už nezažila. Je to tak 5 let zpátky kdy jsme ho měli. Pamatuji si to dobře, protože možná i jeho následkem je moje nejmladší Kristýnka. Kluci mě tam tak zpumprlíkovali, taťka toho využil a bylo to.

Nicméně byl to šok vidět některé po těch 20 letech, dokonce jsem měla problém jednoho i identifikovat. A musím říct, že kluci, kteří tenkrát byli za hvězdy teď zplešatěli a zfotrovatěli a centrem pozornosti byli naopak ti, kterých by si člověk tenkrát ani nevšimnul. Třeba zrovna tenhle.

1

 A kvočny ze základky zase seděly pohromadě a kvokaly a kvokaly celou dobu.

A já si tam celou dobu povídala s tímhle frajerem J A věřte, byl to moc příjemný večer.

2 

Bylo by fajn zase ty lidi ze základky vidět, snad se podaří uspořádat další sraz. Na ten bych se totiž i těšila.

Mějte hezký den

Kůzle
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma je:  TŘÍDNÍ SRAZY

  • Chodíte na třídní srazy?
  • Jak se na nich cítíte?
  • Poznáváte své spolužáky?
  • Co říkáte svým školním láskám, když „zestárly“…
  • Neříkejte, že jste na nich nikdy nezažila nic vtipného
  • Nebo smutného?

Na vaše příspěvky se těším na redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

A kolem 16. hodiny jednu z vás za příspěvek odměním. Nejspíše krásnou květinou.

Hezký den…

Reklama