vzpomíná na dovolenou strávenou v sedle i mimo něj naše čtenářka s nickem bleblemcy. O své zážitky a dobrodružství, která za ten týden prožila, se s vámi podělí ve svém příspěvku

Dobrý den, na koni jsem seděla týden a bylo to na dovolené, která spočívala v učení jízdy na koni. Byly to spíše takové rekreační vycházky, když jste se líně pohupovali na koňském hřbetě při projížďce lesem či kolem polí. Ovšem našly se i zajímavé okamžiky, to když například zapršelo a kůň se rozhodl, že tou obrovskou louží, co má v cestě, nehodlá projít a raději vás protáhne vysokým pichlavým křovím kolem cesty. 

Nebo mi dali koně, který se všeho lekal. Proletěl kolem trochu větší motýl a už s pěnou u huby a vyvalenýma očima uháněl do obilného lánu a já se na něm chvíli zběsile natřásala než mi vypadly nohy z třmenů a už jsem se kutálela v pšenici. No a nepřejte si vidět to divadlo, když jsme projížděli vesnicí a kolem se prohnalo dítě na tříkolce. Au, au, au ještě dnes mě při této vzpomínce bolí pozadí. 

Pak tam byl další, co chodil sám ze zásady parkovat, kam se mu zlíbilo, takže po ukončení procházky mne prostě odnesl do stání, kde chtěl ten den zaparkovat a vůbec ho nezajímalo, že by mne mohl třeba nechat venku sesednout, protože vchody do stájí jsou velmi nízké a já si na něj při téhle akci musím prostě lehnout, abych neměla na čele bouli. Zastavil se prostě až na tom svém oblíbeném místečku a dal se do pojídání sena.

Poslední den tohoto skvělého týdne mi dali obtloustlou kobylku a ujišťovali mne, že se neleká, je moc hodná a klidná. Ano skutečně byla. Byla tak klidná, že usínala za chůze a musela jsem ji několikrát budit, ať jsem se pokoušela ji jakkoliv popohnat, loudala se stále tím svým neměnným tempem takže celá skupina, se kterou jsme měli jet, na nás musela neustále čekat. Tato poslední projížďka se díky tomu protáhla asi o dvě hodiny. 

No a na konec jsem si nechala svůj začátek. První den mě posadili na krásného černého hřebce a vodili mě dokola na lonži. Když píši posadili, myslím tím doslova posadili, protože jsem nedokázala jaksi vytáhnout své pozadí do sedla. Musela jsem tam být tedy vystrkána dvěma lidmi. Takže si tak jezdím na lonži a už si říkám, že to není až tak zlé, když se v dohledu objevilo pár klisen, které kolem procházely. Můj hřebeček zavětřil, pak se mu jaksi postavilo jeho „nádobíčko“ on sám se postavil na zadní a já si už ten den nesedla, protože jsem si narazila při pádu kostrč.

No a za ten týden jsem měla ten svůj zadek samou modřinu. Jelikož bylo horké léto tak jsem nakonec nejezdila jen na koni, ale i na vlastním vlkovi jak jsem měla zadnici zapařenou.

Toť tedy vše a závěrem chci říci, že to byla jedna z mých nejlepších a nejnezapomenutelnějších dovolených. A nejkrásnější pohled na svět je opravdu z koňského hřbetu, zvlášť když se mi třetí den při jízdě podařilo z koňského hřbetu najít cizí hodinky.

Zdravím a přeji krásný den

bleblemcy

Milá blebemcy. Blahopřeji, že jste všechno ve zdraví přežila, neboť jste se patrně dostala do rukou lidí, kteří chtějí jen vydělávat, ale nemají ani zkušené koně, ani zdravý rozum. Posadit úplného začátečníka na hřebce, je pěkná nezodpovědnost. Tím spíš, že museli počítat s tím, že kolem chodí klisny. Tam už bych se (být vámi) určitě nevracela. Pokud tedy nechcete přijít k úhoně.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama