Policisté navrhli obžalovat svědky z údajné korupční kauzy šéfa lidovců Jiřího Čunka. Jde o vsetínského místostarostu Jaromíra Kudlíka a náměstka na ministerstvu pro místní rozvoj Milana Půčka, kteří byli obviněni z křivého svědectví. O návrhu rozhodne žalobce v nejbližších dnech. Čunkovo stíhání tento týden státní zástupce opět zastavil.

Podle olomouckého státního zástupce Jaroslava Kouřila policie již vyšetřování případu ukončila a se spisem už byli seznámeni jak obvinění, tak i jejich obhájci. Státnímu zástupci byl po skončení vyšetřování předložen k prostudování spis s návrhem na podání obžaloby. Rozhodnout má na začátku prosince.

Policie tvrdí, že oba muži křivě svědčili v aféře Jiřího Čunka, týkající se převzetí půlmilionového úplatku. Svědci i Čunek tvrdili, že bývalý vicepremiér nemohl úplatek v inkriminovaný den převzít, protože byl mimo svou kancelář.

Kromě případu údajného křivého svědectví žalobci i nadále prověřují také kauzu zlínského podnikatele Romana Vaškůje, který se údajně pokusil ovlivnit korunní svědkyni Urbanovou. Přerovský státní zástupce, který má případ na starosti, hodlá případ ukončit v nejbližších dnech. Vaškůj byl společně s dalším mužem obviněn z podplácení, nadržování a z přípravy trestného činu křivého obvinění.

Myslíte si, že by se měl Jiří Čunek vrátit do křesla místopředsedy vlády? Věříte mu, i když se nyní ukazuje, že „jeho“ svědci křivě vypovídali? Nebo vás tato a podobné aféry vůbec nezajímají?

Reklama