Teď tu máme jeden smutný příspěvek... Čtenářka Cerpes hudbu milovala a nemohla bez ní žít. Teď s nemocí ji ale poslouchat nemůže. Život nepřináší jen hezké chvilky.

Přeju Vám, milá Cerpes, hodně sil do dalšího boje. Obdivuju Vás, že jste napsala, moc děkuju. A přeju hezký den, i bez hudby.


Byla mým životem

Ještě před lety bych si svůj život bez muziky nedokázala představit. Můj obdiv měli ti, kteří pro nás tuhle slast vytvářeli. Muzika a sex se dělily o první místo v mém žebříčku životních hodnot. Byla to neskutečná vášeň, každý den několik hodin v kuse, vnímat tóny krásných písní a také vzrušující hlasy zpívajících. Často jsem měla muziku osolenou na plný pecky, jak nějaký adolescent :-) Ale to bylo tenkrát, před pár lety....

Pak se u mě postupně začalo víc a víc projevovat psychické onemocnění BAP (Bipolární afektivní porucha). Život se mi naprosto obrátil vzhůru nohama. Stal se ze mě jiný člověk. Několikrát jsem zvítězila nad smrtí, vlastně proti ní bojuji každý den, s mými přáteli, jejichž jména začínají na Q, V, O, občas pomůže i R :-)

Nemoc mi vzala všechny mé koníčky, i muziku, bez které jsem nedokázala žít. Nyní ji nejen že nemám ráda, ale dokonce ji nenávidím :-( Její poslech mi dokáže během chvíle zhoršit můj zdravotní stav, proto se jí musím vyhýbat, pravděpodobně už po celý můj zbytek života.

A teď můžu říct, ano, dá se bez ní žít...

Cerpes

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Máte hudební sluch?

  • Máte ráda muziku?
  • A máte hudební sluch?
  • Hrajete (hrála jste) na nějaký hudební nástroj?
  • Zpíváte si?
  • Máte nějakou historku spojenou se sluchem?

rexrexProsím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho na vítězku čekají dva antiperspiranty, Rexona Woman Sexy (pro vás) a Rexona men quantum (pro vašeho muže).

Reklama