profimedia-0043136366.jpg
Foto: Profimedia

„Ráda bych lidem poradila, aby šli za svými sny. Mohou se splnit. Já jsem toho živým důkazem,“ říká hned na začátku životopisného dokumentu Anna Nicole Smith, původním jménem Vicki Lynn Marshall. Stošestnáctiminutový snímek ukazuje přímočarý pohled na život texaské dívky z malého města, která byla v devadesátých letech na chvíli tak slavná jako nikdo jiný. Dokud se všechno nezhroutilo jako domeček z karet a její život neskončil tím nejtragičtějším způsobem.

Dokument Anna Nicole Smith: Neznáte mě ukazuje další varovný příběh z Hollywoodu. Režisérka Ursula Macfarlane spoléhá na osvědčenou metodu s archivními záběry a fotografiemi, zpravodajskými záběry, nikdy neviděnými klipy, současnými rozhovory s přáteli a příbuznými, spolupracovníky a novináři zasazených do lineární časové osy, která začíná v prašném městě Mexia v Texasu, kde Anna Nicole Smith vyrostla v nelehkých podmínkách. Žila chvíli u své matky, chvíli u své tety, střední školu opustila ve druhém ročníku, čtyři roky pracovala v místním podniku, v 17 letech se vdala a porodila syna Daniela.

FotoJetda.jpg
Foto: Profimedia

Její kamarádka Missy v dokumentu vypráví o tom, jak si nechala zavést prsní implantáty a brala léky proti bolesti. Přibližně ve stejnou dobu se setkala s J. Howardem Marshallem, o 63 let starším miliardářem, kterého si nakonec vzala. Později se vypravila do LA splnit si svůj sen – stát se hvězdou! Byla krásná a připomínala filmové hvězdy 60. let v čele s Marilyn Monroe. Spoluzakladatel firmy Guess Jeans Paul Marciano z ní udělal hvězdu reklamní kampaně, která ji brzy vyhoupla do světa celebrit. Okamžitě se dostala do hledáčku paparazzi a bulvárních médií.

Dokument nás provede šíleným tempem jejího života, až k právním bitvám o Marshallův majetek ve výši 1,6 miliardy dolarů, k tragické smrti jejího syna, který zemřel pouhé tři dny poté, co Anna porodila dceru Dannielynn, a nakonec také ke smrti Anny Nicole Smith. Stejně jako její syn zemřela na předávkování léky na předpis. V té době jí bylo pouhých 39 let.

Zdroj: Dokument Anna Nicole Smith: Neznáte mě